laetari.pl

Uszkodzenia betonu

Pewnie nie wielu słyszało o zaprawach naprawczych do betonu. Pewnie dlatego, że to swego rodzaju nowość na naszym rynku i produkt ten dopiero zyskuje na popularności. Nie mniej jednak warto się jemu przyjrzeć bliżej, bowiem coraz częściej można o nim usłyszeć w środowisku budowlańców.

Jak wyglądają zaprawy naprawcze do betonu ?

polecana zaprawa naprawcza do betonuPrzed powstała polecana zaprawa naprawcza do betonu, każde uszkodzenie betonu stanowiło spory problem. Często stosowaną praktyką było skucie pewnej części betonu i wylanie w tym miejscu nowego. Jednak było to bardzo uciążliwe i nikt nie robił tego przy małych uszkodzeniach powierzchni betonowych. Ponadto trzeba było poświęcić na to spore środku finansowe, bo potrzebny był zakup co najmniej kilku worków cementu. Na szczęście wynaleziono zaprawy naprawcze do betonu. Dzięki temu można w każdej chwili naprawić uszkodzenia. Stosuje się je zazwyczaj w miejscach podłużnych pęknięć betonu. Używanie zaprawy naprawczej do betonu znacznie skraca czas uszkodzonych powierzchni. O dziwo zaprawy te stosują nawet artyści, którzy zauważyli ubytki w betonowych figurach i rzeźbach. Zaprawa ta bezproblemowo trzyma się powierzchni pionowych, dzięki czemu można przy jej pomocy naprawić niemalże wszystko co betonowe. Oczywiście w przypadku bardzo dużych ubytków warto zastanowić się nad zasadnością wykorzystania zaprawy naprawczej, bowiem może to wygenerować spore koszty.

Ogromną zaletą zaprawy naprawczej do betonu jest brak konieczności wykorzystania piasku do jej użycia. Wystarczy kupić worek z zaprawą, zmieszać ją w odpowiednich proporcach z wodą, tak by nie była zbyt rzadka i nałożyć ją w określone miejsce. Naprawa ta jest dość czystym procesem, bowiem wystarczy jedno wiadro i szpachelka. Użyte narzędzia bez większych problemów można wyczyścić.