laetari.pl

Streetwear nowej generacji

 

Styl hip-hopowy w popkulturze jest twardo osadzony i bardzo dobrze znany. Każdy z nas przecież potrafi wskazać kilka wyróżniających go cech, takich jak na przykład szerokie spodnie, czy czapka z prostym daszkiem. Ewentualnie jeszcze złoty łańcuch. Nie sposób jednak nie zauważyć ewolucji stylu hip-hopowego, który dzisiaj modnie nazywamy streetwearem. 

Od hip-hopowca do streetwearowca

streetwear Prosto KlasykModa ewoluuje. I to nawet w środowisku dresiarzy, hip-hopowców, czy też innych tego typu subkultur. Każdy chce podążać za wytyczanymi co jakiś czas nowymi trendami. A te zmieniły się nie do poznania. W modzie nie są już szerokie spodnie i luźne bluzy sięgające do kolan. Aktualnie na czasie są dobrze dopasowane do sylwetki ubrania, w stonowanych kolorach. Można by rzec, że pamiętne bluzy sprawiające wrażenie za dużych o przynajmniej trzy rozmiary są już dawno passe. Za czasami, które nastały teraz w modzie zdecydowanie nadąża kolekcja streetwear Prosto Klasyk. Nawiązuje ona w bardzo subtelny sposób do kolekcji ubrań z początku lat drugiego tysiąclecia, wykazując tym samym szacunek do tradycji. Jednocześnie odwołuje się do panujących aktualnie trendów, które są niesamowicie widoczne na ulicach dużych polskich miast. Prawda bowiem jest taka, że streetwear niemal zawładnął rynkiem ubrań dedykowanym młodym ludziom. Z dużą chęcią wybierają oni kolekcje streetwearowe, gdyż ich ubrania są przede wszystkim wygodne oraz co równie ważne – wyglądają również znakomicie.

Warto śledzić zmiany, które towarzyszą obecnie modzie. Dzieje się bowiem bardzo dużo. Widać to chociażby na przykładzie streetwearu, który w obecnych czasach przeżywa swój renesans. Na ulicach polskich miast i blokowisk nie królują już szerokie spodnie i za duże bluzy, a dobrze dopasowane ubrania i ciekawe wzornictwo.