laetari.pl

Kosze parkowe z betonu, odporne na dewastację

 

W dobie, gdy niestety wybryki chuligańskie są na porządku dziennych, bardzo ważna jest odpowiednia dbałość o jakość sprzętów, znajdujących się w miejscach ogólnodostępnych. Przykładem takich miejsc są między innymi parki. Ze względu na ich dostępność, pozostawione w nich sprzęty bardzo często stają się celem dewastacji, bądź zwyczajnie głupich żartów

Solidne kosze parkowe, odpowiedzią na ich dewastację

kosze parkowe z betonuBardzo popularne, lekkie metalowe śmietniki niestety nie spełniają swojego zadania. Ze względu na to, że są stosunkowo lekkie, bardzo łatwo przestawić je w najróżniejsze miejsca. Dodatkowo nie są zbyt trwałe, przez co niezwykle łatwo ulegają zniszczeniu (przez co przestają nadawać się do użytku). Ze względu  na tworzywo z którego są wykonane (metal) bardzo często padają ofiarą osób, które zarabiają poprzez zbieranie złomu. Odpowiedzią na te problemy są kosze parkowe z betonu. Duża trwałość, zapewnia ich długotrwałą użyteczność. Dodatkowo bardzo ciężko je przenieść, a beton nie jest tworzywem cennym, w związku czym niweluje to ryzyko kradzieży w celach zarobkowych. Dodatkowo kosze parkowe z betonu są zdecydowanie lepsze pod względem wizualnym. O wiele lepiej komponują się z otaczającą je zielenią (beton, przypomina kamień w związku z czym wygląda o wiele bardziej naturalnie niż bardzo popularny metal). Co więcej cena tych koszy parkowych nie jest zbyt wygórowana, przez co są dostępne dla każdego budżetu. Patrząc na ich trwałość można również potraktować je jako długotrwałą inwestycję.

Odpowiedzią na niszczenie sprzętów parkowych są betonowe kosze parkowe. Są one niezwykle trwałe a także ze względu na niską wartość betonu nie zachęcają do kradzieży. Dodatkowo kosze te są wykonane ze zdecydowanie bardziej naturalnego tworzywa, niż kosze metalowe, w związku z czym o wiele lepiej komponują się z parkową zielenią.