laetari.pl

Jak wygląda praca drwala?

 

Na świecie są jeszcze zawody i specjalizacje, które będą trwać wiecznie. Jednym z takich zajęć jest zawód drwala, który się nieznacznie zmienił w ciągu lat. Chyba, że chodzi nowoczesne urządzenia do wycinania drzew. O ludziach wykonujących te zajęcia mówi się bardzo mało. Warto więc chociażby w kilku zdaniach wspomnieć o tym, jak wygląda ich praca.

Wycinka drzew jednym z obowiązków drwala

Sprzedaż drewna kominkowego RybnikObowiązkiem każdego drwala jest wyżej wspomniana wycinka drzew. To prawda, a sama wycinka drzew może występować w różnych miejscach. Zarówno w lesie, na posesjach prywatnych, jak i w mieście, czy na drogach. Drwal doskonale wie w jaki sposób usunąć bezpiecznie drzewo, jednakże zawsze jest ryzyko jakiegoś wypadku, także jest to zawód zwiększonego ryzyka i trzeba być dobrze przeszkolonym do tego zawodu. Oprócz tego zajmuje się dokładnym rozcinaniem opadniętego drewna i w związku z tym musi posiadać umiejętności obsługiwania się maszynami tnącymi, jak na przykład piła mechaniczna. Musi być sprawny fizycznie po to, aby z łatwością przychodziło mu rąbanie drewna. Drwal nie zajmuje się tylko i wyłącznie wycinką. Do jego zadań należy również wzmacnianie drzew oraz sadzenie młodych. Każdy specjalista w tym zakresie musi koniecznie posiadać prawo jazdy, aby mógł swobodnie przemieszczać się w różne miejsca. Przejdźmy teraz do zarobków. Wszystko zależy od tego, w jakiej firmie i jakim regionie pracuje. Najwięcej pieniędzy może uzyskać jednak w pracy za granicą. Tam dostaje również zakwaterowanie i wyżywienie. To są dobre i godziwe warunki.

Oto obraz współczesnego drwala, a bycie nim nie jest proste, ponieważ trzeba posiadać dobrą sprawność fizyczną, a ponadto mieć wyżej wspomniane umiejętności. Wycinka drzew jest czasami męcząca, dlatego tez powinniśmy szanować ten zawód.