laetari.pl

Ogrodzenia gabionowe w przestrzeni publicznej

montaż ogrodzeń gabionowych

Zastosowane w przestrzeni publicznej ogrodzenia powinny być przede wszystkim wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu. Trzeba pamiętać o tym, że materiały ogrodzeniowe wykorzystywane w miejscach publicznych są bardzo często poddawane intensywnej eksploatacji.

Montaż ogrodzeń gabionowych coraz popularniejszy

montaż ogrodzeń gabionowychWarto zadbać o to, aby charakteryzowały się one wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także były odporne na zabrudzenia oraz działanie środków myjących. Przykładem tego rodzaju ogrodzeń mogą być gabiony metalowe. To właśnie ogrodzenia gabionowe spełniają zdecydowaną większość wymagań, o których wspomniano powyżej. Jeżeli dodatkowo zabezpieczy jest podmurówka betonowa to zyskamy dostęp do naprawdę stabilnego rozwiązania. Oczywiście bardzo ważnym elementem jest również kwestia związana z tym na jakie wypełnienie gabionów się zdecydujemy. Jest to istotna decyzja zarówno z punktu widzenia użytkowego, jak i również estetycznego. Należy pamiętać, że kosze gabionowe nie stanowią kompletnego orgodzenia. Stanowią one jedynie element, która należy wypełnić. Wiadomo, że najpopularniejszym wkładem wypełniającym ogrodzenia gabionowe są kamienie. Jest to materiał bardzo wytrzymały, łatwy w utrzymaniu oraz stosunkowo tani. Montaż ogrodzeń gabionowych wykonanych w ten sposób bardzo często spotykane są w parkach miejskich lub innych terenach zielonych, a także w obrębie niektórych obiektów sportowych.

 

Zazwyczaj pojawiają się one na obrzeżach miast, chociaż w przypadków większych ośrodków możemy jest spotkać bliżej centrum. Bez wątpienia ogrodzenia gabionowe stanowią bardzo dobry wybór i znakomicie sprawdzą się w przestrzeni miejskiej.