laetari.pl

Parkiet w nienagannym stanie

cyklinowanie parkietu

Za jakiś czas w naszej szkole, a dokładniej rzecz biorąc w naszej klasie maturalnej miała odbyć się studniówka. Jak wszyscy dobrze wiemy jest to impreza poprzedzająca maturę. Przypadło mi dość fajne zadanie, mianowicie miałem znaleźć restauracje, w której owa studniówka miała się odbyć.

Cyklinowanie parkietu to klucz do sukcesu

cyklinowanie parkietuNadszedł dzień w którym wraz z paroma znajomymi miałem udać się do paru restauracji w celu obejrzenia ich i ewentualnego ustalenia terminu. Dodam tylko, ze mieszkam w Bydgoszczy, jest to duże miasto które posiada wiele takich miejsc. Wiedziałem więc, że mój cały dzień będzie wypełniony poszukiwaniami. Wczesnym rankiem spotkaliśmy się u mnie w domu. Wszyscy gotowi i ubrani w ciepłe rzeczy bo była to zima. Pierwszą restaurację jaką mieliśmy do obejrzenia znajdowała się niedaleko mnie. Z zewnątrz nie wyglądała zbyt zachęcająco, ale po wejściu do środka wiedziałem, że to miejsce którego szukam. Piękne pozłacane drzwi zdobiły wejście do jeszcze piękniejszego środka tego budynku. Od wejścia po lewej i prawej stronie ustawione były filary, które oplecione były czymś na kształt winorośli. Idąc dalej nie dało się nie zauważyć że idziemy po pięknym parkiecie, który musiał niedawno przejść przez cyklinowanie, wyglądał jak nowy. Za filarami zobaczyliśmy piękną wielką salę w kształcie okręgu. Stoliki na pierwszy rzut oka były ustawione losowo, jednak jeżeli się przyjrzeć dokładniej miały one pewny sposób ułożenia. Jeden stolic w środku otoczony czterema innymi i takich układów było jeszcze kilkanaście. Minął nas pan z cykliniarką, zapytaliśmy, czy jest może manager tej restauracji. Odparł tylko, że on tutaj nie pracuje, tylko jego zajęciem jest cyklinowanie parkietu w tym budynku. Oczywiście dał mi swoja wizytówkę która była pognieciona, ale dało się na niej ujrzeć lekko wytarty napis cyklinowanie podłóg w Bydgoszczy. Po chwili zszedł do nas manager w śnieżnobiałym garniturze i zaproponował, żebyśmy usiedli.

 

Wyjaśniliśmy mu sytuację, że szukamy miejsca na studniówkę. Przedstawił nam ofertę, na która przystałem i zarezerwowałem wolny termin. Po powrocie do szkoły pokazałem naszej wychowawczyni zdjęcia tego miejsca i była zachwycona.

Dla zainteresowanych cyklinowaniem parkietu podaję jedną z firm Oliwood