laetari.pl

Drukowanie 3d – moda i biżuteria

drukowanie 3d

Jeśli na bieżąco śledzimy najnowsze trendy mody to wiemy, że coraz trudniej jest znaleźć tam coś oryginalnego. Moda lubi wracać i znowu stają się modne kolorowe lata osiemdziesiąte, czy szalone lata sześćdziesiąte.

Projektowanie biżuterii i drukowanie 3D

drukowanie 3d

Wielu projektantów stara się odświeżać stare wzory i klasyczne kroje, czy też przegina w druga stronę i ubiera modelki z rośliny, cegły, czy drewno. Nie są to oczywiście ubrania do ubierania, a jedynie pokazowe kreacje na wybieg. Można jedna znaleźć coś oryginalnego w modzie i dodatkach, jeśli się tylko wie gdzie szukać i z czego korzystać. Jedna z metod jest na pewno drukowanie 3d. Sprawdzi się on idealnie w przypadku mody, biżuterii, dodatków, a nawet do obuwia. Na czym ona polega? Projektujemy naszą kreację na komputerze, a potem przenosimy ją do świata rzeczywistego za pomocą drukarki 3d. Ma ona wiele zalet, między innymi to, że takie rzeczy możemy wydrukować dopasowane do wymiarów konkretnej modelki lub modela. Nie trzeba już potem niczego poprawiać, ani przeszywać. Przed wielkim pokazem na pewno jest to coś bardzo dobrego. Do tego warto zaznaczyć, ze stworzono nawet wydruki 3d do bielizny, bo z nią też często mamy problemy z dopasowaniem. Takie dodatki wykonane na drukarce 3d też będą unikatowe. Zrobiona w ten sposób biżuteria, torebka, pasek czy buty na pewno będą przyciąga uwagę każdego, a my zyskamy niepowtarzalny dodatek.

Czołowi projektanci mody już się zainteresowali takimi rozwiązaniami, jednak nie jest to coś na skalę globalną, przynajmniej jak na razie. Jeśli większe ilości projektantów zauważą jakie możliwości niesie za sobą drukowanie 3D, z całą pewnością wybiorą właśnie tą metodę.