laetari.pl

Baseny kąpielowe ? jakie wybrać?

baseny kąpielowe

Dawniej jeśli chcieliśmy kupić basen do naszego ogrodu to wielkiego wyboru nie mieliśmy. Były tylko baseny dmuchane, tanie, szybko psujące się, a do tego, nadawały się co najwyżej do siedzenia dla dzieci. Dla dorosłych nie było dobrego rozwiązania, bo murowane baseny były drogie, i większości z nas nie było na to stać. Jednak teraz mamy do wyboru o wiele więcej interesujących rozwiązań.

Jak wybrać dobry basen kąpielowy

baseny kąpielowe

Baseny ogrodowe mamy teraz w sprzedaż w wielu wariantach. Nadal możemy kupić takie baseny dmuchane, jednak to nadal jest opcja tylko na małych dzieci. Dla większych nadadzą się za to baseny rozporowe. Wyglądają nieco podobnie, jak duże dmuchane baseny, jednak są o wiele bardziej trwałe, stabilne i nawet dorośli spokojnie mogą się w nich kąpać. Są jeszcze baseny wkopywane, takie na pewno też ma dobry producent basenów. Są one bardzo szybkie w montażu, a do tego bardzo trwałe. Mimo iż są wykonane w tworzywa sztucznego, to w ziemi nic im się nie stanie. Łatwo jest też je wyczyścić. Na pewno też nie są takie drogie, jak na przykład murowane baseny kąpielowe. Ich wybudowanie sporo kosztuje, choć wiadomo, ze są one najtrwalsze ze wszystkich, do tego najbezpieczniejsze i najwygodniejsze. Trzeba oczywiście zamontować tam drabinkę, żeby można było bezpiecznie wchodzić i wychodzić z basenu. Jednak to nie jest problem. Nowością są zadaszenia do basenów. Dawniej nikt o nich nie myślał., a teraz są często sprzedawane nawet razem z basenami.

Warto o nich pomyśleć. Mamy także baseny stojące drewniane, najbardziej ekskluzywne i estetyczne. Oczywiście to kwestia gustu, więc nie każdemu się będzie to podobało.