laetari.pl

Styl high-tech i architektura wnętrz

architektura wnętrz

Style architektoniczne to temat o którym można pisać godzinami. Ktokolwiek buduje dzisiaj dom, albo kupuje mieszkanie i stoi przed zadaniem jego urządzenia, poza własną wyobraźnią ma do swojej pomocy cały arsenał stylistyczny powstały od początku ludzkiej historii.

Architektura wnętrz w nowoczesnym wydaniu

architektura wnętrzA to nie lada dziedzictwo! Warto poświęcić akapity, a nawet całe stronice i różnym stylom, jednak myśląc dziś o pojęciach takich jak konstrukcja budynków, czy projektowanie wnętrz, szczególnie na uwagę zasługuje bodaj najbardziej nowoczesny, nie bójmy się użyć słowa ? futurystyczny ? styl. Architektura wnętrz w stylu high-tech, bo o nim mowa, jest prosty w swej formie i dąży przede wszystkim do minimum koloru i ekspozycji nowoczesności. Charakter high-tech to chłodna biel, odcienie szarości, otwarte przestrzenie odpowiednio oświetlone światłem o chłodnej temperaturze i ukrywanie detali i bibelotów. Dobre zaprojektowanie takiego wnętrza to wyzwanie, któremu nie każdy architekt wnętrz sprosta. Nie jest to też styl i wystrój dla każdego. Minimalizm i prostota formy potrafią wyglądać estetycznie w swojej sterylności, przypominając niejednokrotnie wnętrza nowoczesnych laboratoriów, albo statków kosmicznych, jednak nie każdy musi być fanem science fiction. Takie wnętrze wymaga też odpowiedniej bryły budynku ? niemożliwym byłaby realizacja projektu w starej kamienicy w Szczecinie.

Na koniec warto zaznaczyć, że by wdrożyć styl high-tech z sukcesem, projektant wnętrz musi mieć stworzone odpowiednie warunki do tego i mamy tu na myśli również właśnie wygląd i kształt budynku, najlepiej od fazy projektu pomyślany i dostosowany do tego celu.