laetari.pl

Uwaga na oszustów – autoholowanie

autoholowanie

Należę do grona osób raczej ufnych. Nigdy nie brałam pod uwagę, abym mogła zostać przez kogoś oszukana. Ostatnie wydarzenie jednak nauczyło mnie, że nie warto wierzyć ludziom i wszystko mieć na oku. Niedawno po wielu latach bezszkodowej jazdy miałam pierwszą stłuczkę.

Autoholowanie tylko od zaufanych firm

autoholowanieNiestety moje szczęście jest takie, że raz a porządnie i auto nie mogło dalej uczestniczyć w ruchu drogowym. Zadzwoniłam więc po auto pomoc, aby zabrali moje auto z drogi i zawieźli je do warsztatu. Panowie, którzy przyjechali wykonać holowanie wydawali się być bardzo mili, powiedzieli, że szybko odwiozą samochód na auto serwis w Warszawie i niedługo będę mogła je odebrać, a w tym czasie mogę załatwić swoje sprawy. Dali mi jakiś kwitek potwierdzający, że zostało wykonane holowanie i numer pod który mam dzwonić, aby dowiedzieć się kiedy auto będzie do odbioru. Jednak gdy próbowałam później się dodzwonić telefon nie odpowiadał. Tak samo było z numerem na który dzwoniłam wcześniej. Zaczęłam się denerwować. Następnego dnia pojechałam do siedziby firmy oferującej autoholowanie Warszawa, ale okazało się, że jest ona od dawna nieczynna. Nie wiedziałam co jest. Sprawę zgłosiłam na policję, a samochód zapadł się pod ziemię.

Okazało się, że panowie są oszustami podającymi się za firmę holowniczą. Jeżdżą po mieście lawetą i szukają okazji. Gdy wydarzy się jakaś stłuczka podjeżdżają i podają się za autoholowanie, a później zamiast odwozić auta do serwisu kradną je i sprzedają za granicą.

Więcej informacji znajdziesz w witrynie:

http://www.auto-abc.pl/autoholowanie-24h