laetari.pl

Klocki lego – czy to dobry wybór?

klocki lego ninjago

Kiedy kupujemy zabawki dla naszych dzieci to często sugerujemy się znaną marką czy reklamami jakie zobaczymy w telewizji. Widzimy w nich jak dzieciaki są zachwycone takimi zabawkami i nieświadomie też je wybieramy w nadziei, ze nasze pociechy będą z nich tak samo zadowolone.

Klocki lego ninjago czy tylko dla chłopców?

klocki lego ninjagoJednak nie zawsze tak jest. Często takie klocki lego technic czy inne wcale nie są najlepszym rozwiązaniem. Mogą takie być, ale nie zawsze. Dlaczego też pamiętajmy, żeby kierować się kilkoma wytycznymi przy kupowaniu takich zabawek. Po pierwsze, powinny się liczyć preferencje naszego dziecka. Postarajmy się zaobserwować jakimi zabawkami jakie teraz mają bawią się najczęściej. Czy są to jakieś klocki lego dla dziewczynek, a może kolorowanki i malowanki? Na pewno każde dziecko lubi różne rzeczy, więc nie ma jednej uniwersalnej zabawki dla każdego. Do tego weźmy takie klocki lego friends. Niby ich nazwa sugeruje, ze to zabawka dla wszystkich, a w rzeczywistości są tam tylko dziewczęce lalki. Chłopcy raczej nie będą się chcieli bawić takimi lalkami, nawet jeśli sam temat klocków będzie im odpowiadał. Mamy również takie klocki jak klocki lego ninjago. Na obrazkach mamy przede wszystkich mężczyzn, czyli pilotów i kierowców różnych fantastycznych pojazdów. Może dziewczynki tez by chciały takie konstruować, jednak brak żeńskiej bohaterki może ich zniechęcić.

To na pewno nie jest dobre rozwiązanie. Zatem jak widać nie zawsze klocki lego dostępne w sklepach z zabawkami są najlepszym rozwiązaniem dla naszych dzieci. Warto kierować się własnym rozsądkiem i własnymi preferencjami przy takich wyborach dla dzieci.