laetari.pl

Rodzaje klimatyzacji

klimatyzacja

Klimatyzator jest urządzeniem nie tylko zapewniającym nam przyjemny chłód podczas trudnych do wytrzymania, upalnych dni, ale także dostarcza ciepło, nagrzewając powietrze we wnętrzu pomieszczenia. Na rynku istnieje wiele typów klimatyzacji, dostosowanych do potrzeb, a także finansów konsumenta.

Klimatyzacja – najbardziej popularne typy

klimatyzacja Wyróżnić możemy dwa podstawowe typy klimatyzatorów: przenośne i split. Jak sama nazwa mówi klimatyzacja przenośna, ma możliwość zmieniania położenia, w związku z tym jest to z pewnością rozwiązanie bardzo praktyczne, jednak może nie sprawdzić się w dużych pomieszczeniach przemysłowych. Wymogiem, aby tego typu klimatyzacja Warszawa mogła działać jest to, że urządzenie musi znajdować się w pobliżu uchylonego okna, abyśmy mogli przez nie odprowadzać rurą ciepłe powietrze. Montaż klimatyzacji przenośnej możemy wykonać samodzielnie bez konieczności zatrudniania specjalnych fachowców. Drugim typem są klimatyzatory typu split. Składają się one z dwóch połączonych ze sobą jednostek ? umieszczonej w pomieszczeniu wewnętrznej i ustawionej na zewnątrz zewnętrznej. Są one połączone ze sobą za pomocą rur. Jednostka wewnętrzna składa się z parownika, filtra, wentylatora i układu sterującego, zaś druga, zewnętrzna składa się z agregatu, skraplacza i wentylatora.

Serwis klimatyzacji zazwyczaj obejmuje wewnętrzną część urządzenia, w którym często gromadzą się grzyby i pleśń. Może to powodować niemiły zapach w trakcie działania klimatyzacji. Zaleca się natomiast, aby jednostka zewnętrzna była zamontowana w łatwo dostępnym miejscu.