laetari.pl

Problemy z analizą statystyczną

analizy statystyczne

Obecnie jestem na takim etapie studiów, że przyszła pora na napisanie pracy magisterskiej. Okazało się niestety, że nie jest to aż takie proste jak początkowo myślałam. Będę musiała spędzić nad tym nieco więcej czasu niż początkowo mi się wydawało.

Analizy statystyczne a zbieranie danych

analizy statystyczneSporo przez to, że analizy statystyczne nie są takie proste. Myślałam, że po prostu zbiorę różne dane z ankiet i je sobie przeanalizuję szybko i sprawnie. Sporą część roboty robi dodatkowo przecież program online do przeprowadzania tych ankiet. Niestety okazało się, że spędzę nad tym więcej czasu, bo miałam bardzo dużo pytań otwartych. Ankieta nie była najlepiej skonstruowana. Muszę to przyznać. Promotor nie bardzo sprawdzał wtedy, kiedy ją robiłam i wynik jest, jaki jest. Analizy statystyczne mogłyby być przecież proste, łatwe i przyjemne. Moja koleżanka mówiła, że swoją zrobiła bardzo szybko. Dziwię się jak. W każdym razie teraz trochę już odpuściłam i stwierdziłam, że obronię się jednak we wrześniu. Teraz dali nam jeszcze kilka większych zaliczeń, a myśleliśmy, że będzie luz, bo to niby tylko cztery przedmioty, a ostatnio mieliśmy we wcześniejszych semestrach nawet i po jedenaście. Jakoś jednak mi nie wyszło z tą magisterką dotąd. Analiza statystyczna do pracy magisterskiej będzie sobie na mnie czekała, póki do niej na poważnie nie usiądę.

Nie martwię się jednak zbytnio, bo wiem, że co się odwlecze, to nie uciecze. Żałuję trochę, że od razu się nie wzięłam za to bardziej profesjonalnie oraz, że mój promotor jest taki, a nie inny i nie czyta wcale tego, co mu się wysyła.