laetari.pl

Markowa odzież używana ? gdzie jej szukać?

markowa odzież używana

Wiele osób ze sceptycyzmem podchodzi do sklepów z używaną odzieżą. Większość z nas słyszała opowieści znanych piosenkarek i aktorek, które twierdzą, że oryginalną sukienkę czy apaszkę znalazły przypadkiem w second handzie.

Markowa odzież używana nie znajduje się w każdym lumpeksie

markowa odzież używanaWiele sklepów, w których dostępna jest używana odzież męska i damska nie zachęca jednak do wizyt. Smętnie wiszące, pomięte, wyblakłe spódnice i bluzki lub pozwijane w dużych koszach sukienki, spodnie nie dają nadziei, że w takim gąszczu natrafimy na prawdziwe perełki z logo znanego projektanta. Warto jednak pamiętać, że markowa odzież używana jest coraz popularniejsza. Na rynku powstają second handy, które specjalizują się w tego typu ofertach. Można tutaj znaleźć towar z Irlandii, Anglii czy Szwecji. Ubrania są wyprane, odprasowane i pięknie rozwieszone na wieszakach. Całe ekspozycje przypominają klasyczne butiki, a nie niepozorny sklep z odzieżą z drugiej ręki. Niestety ceny ubrań w takich punktach nie są najniższe. Często za spódnicę, sukienkę czy płaszczyk z metką znanej marki trzeba zapłacić tyle, co za nowe ubrania w ulubionych sklepach sieciowych. Takie ?ekskluzywne? second handy nie są więc najlepszym pomysłem na to, aby za kilka lub kilkanaście złotych kupić ubrania od Chanel, Diora, Armaniego czy Prady. Dlatego warto poszukać nieco innych miejsc na poszukiwania. Na prawdziwe perełki można natrafić w dużych second handach, w których ofercie dostępna jest np. odzież używana z Anglii. Czasami piękne, niepowtarzalne ciuszki można wyszukać w koszach z odzieżą na wagę. Są to zwykle ubrania pochodzące z tzw. ?niesortu?. Niesortowana odzież daje gwarancję, że nikt nie wybrał z niej najlepszych sztuk. Wiele pań twierdzi, że odzież damska na wagę daje duże możliwości, aby uzupełnić swoją garderobę o kilka ubrań, które pozwolą tworzyć stylizacje wyróżniające się spośród innych. W sklepach z używaną odzieżą sprzedaje się pojedyncze sztuki, a nie całe kolekcje.

To zaś daje gwarancję, że takich samych ciuszków, jak my nie zakupią wszystkie nasze koleżanki. Dla pań kochających modę odzież używana może być surowym materiałem do komponowania wyróżniających się na ulicy zestawów.