laetari.pl

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

makijaż permanentny

Pojawia się w ostatnim czasie co raz więcej możliwości na to jak zadbać o swój wygląd. Jednak tyle ile jest rodzajów zabiegów, tyle też rodzi się dyskusji. Dotyczą one oczywiście bezpieczeństwa zabiegów, jak i również tego czy warto wydawać na nie pieniądze.

Makijaż permanentny – czy warto wykonywać?

makijaż permanentnyMoże się okazać, że efekt uzyskany odbiega znacznie od efektu oczekiwanego. Biorąc pod uwagę to co oferuje nam każdy salon kosmetyczny, na pewno warto przyjrzeć się efektowi jaki daje manicure hybrydowy. Na pierwszy rzut oka oczywiście wygląda bardzo ładnie. Jednak dla płytki paznokcia nie jest już to tak dobre i pożyteczne. Stosowane lakiery dość intensywnie działają na wierzchnią warstwę paznokcia, a utwardzanie ich za pomocą lamy UV zdecydowanie pogłębia negatywne działanie całego zabiegu. Jednym z zabiegów, który również wywołuje wiele kontrowersji wśród klientów salonów kosmetycznych, jest zdecydowanie mezoterapia igłowa. Polega ona na nastrzykiwaniu skóry twarzy różnymi substancjami mającymi na celu ją odżywić i jednocześnie substancjami leczniczymi. Zabieg ten ma na celu również zlikwidowanie różnych oznak starzenia się skóry. Powstaje również pytanie czy jest to całkowicie bezpieczne. Oczywiście nigdy nie ma całkowitej pewności, że jakieś skutki uboczne nie wystąpią. Możemy spodziewać się różnych reakcji alergicznych, o nie do końca znanym przez nas podłożu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to często pytanie to zadawane jest również przy zabiegu jakim jest makijaż permanentny i tym podobne zabiegi.

Oczywiście tutaj również należy wziąć pod uwagę wystąpienie ewentualnych reakcji alergicznych, na które nie będziemy mieć wpływu. Nie każdy organizm reaguje tak samo. Więc jednoznaczne określenie czy jest to zabieg bezpieczny, nie jest możliwe.