laetari.pl

Pomysłowa szkoła podstawowa-jak nauczyć czegoś o księgowości

księgowość

Wybierając szkołę dla naszych pociech kierujemy się wieloma czynnikami. Przede wszystkim chodzi nam o dobro naszego dziecka, ale również myślimy o jego przyszłości, już przy wyborze szkoły podstawowej. Dlatego każda szkoła stara się wykazać czymś nowym, pomysłowym, żeby zachęcić dzieci, ale również przekonać rodziców do tego, że wybór właśnie tej szkoły będzie dla nich najlepszy.

Księgowość w szkole

księgowośćOrganizowane są zatem dni otwarte, kiedy to każdy może wejść do szkoły i zobaczyć na jakich zasadach działa. W Bydgoszczy dni otwarte podstawówek odbyły się w marcu. W chwili wolnej przyglądałam się kreatywnym pomysłom jakie szkoły podejmują, żeby zachęcić do siebie dzieci i rodziców. Jedna szkoła przykuła moja szczególną uwagę. Przedstawiała dość nietypowe podejście do kształcenia młodych ludzi. Jednym z przedmiotów jest bowiem księgowość. Zastanawiam się czy to ma w ogóle jakiś sens, żeby dzieci w tak młodym wieku musiały myśleć o pieniądzach i opłacaniu rachunków. Jednak po prezentacji jednaj z klas, które ten przedmiot uwielbiają jestem przekonana, że to naprawdę dobry pomysł. Lekcje są prowadzone w taki sposób, ze dzieci bawią się i jednocześnie oswajają z panującymi dzisiaj zasadami na rynku ekonomii.

Uczą się jak kupować, jak podchodzić do promocji no i przede wszystkim jak samemu stworzyć w domu pewnego rodzaju biuro rachunkowe. Uczą się przede wszystkim odpowiedzialności za swoje czyny. Myślę, że każdemu rodzicowi na tym właśnie zależy, żeby jego dziecko było zaradne i odpowiedzialne.