laetari.pl

Notariusz i osoba niegodna spadku

notariusz wilanów

Czasami jest tak, że w naszej rodzinie trafi się jakaś czarna owca, która rzuca złe światło na wszystkich innych. Zwykle nie potrafi sobie ona samodzielnie poradzić w życiu i musi polegać na pomocy bliskich osób. Staje się więc swojego rodzaju pijawką, za którą wszyscy muszą płacić i ją utrzymywać.

Notariusz jest osobą, która rozwiązuje wiele problemów

notariusz wilanówProblem jednak zaczyna się wtedy, kiedy taka osoba zaczyna działać na szkodę członków rodziny i przestaje mieć do nich jakikolwiek szacunek. Często nie jest to już nawet brak wdzięczności, ale aż bijąca wrogość. Taka osoba może się bowiem zaczynać domagać rzeczy nie należących do niej i wywierać presje emocjonalną. Zdarza się również, że zaczyna kraść rodzinne rzeczy, aby zaspokoić swoje potrzeby. Jednak najczęściej pojawiają się kredyty i pożyczki, które później muszą spłacać wszyscy bliscy. Nie dziwne jest więc, że w pewnym momencie taka osoba może zostać odtrącona przez członków rodziny. Wtedy zwykle na scenie pojawia się notariusz wilanów, który może sporządzić niezbędne dokumenty. Pozbawia się bowiem takich osób na przykład prawa do dziedziczenia i jakiegokolwiek rodzinnego majątku. Znaczy to, że w przypadku śmierci rodziców, czy dziadków, nie zobaczy ona ani grosza. Oczywiście notariusz z warszawy, czy z innego miasta, nawet po rozpoczęciu sprawy spadkowej może uznać kogoś niegodnym.

To już jest jednak bardziej skomplikowana droga, którą trzeba udowodnić. Wtedy bardzo przydają się zeznania wszystkich członków rodziny, zdjęcia, rachunki, a nawet dowody zgromadzone przez detektywa.