laetari.pl

Baseny ogrodowe były wadliwe

basen

Montaż basenu w ogrodzie jest bardzo ważną sprawą. Jeśli będzie on źle wykonany to możemy mieć później różnego rodzaju poważne problemy. Gdybym o tym wiedziała na początku to teraz nie miałabym problemów ogrodowych.

Niektóre baseny ogrodowe mogą mieć jakieś wady

basenA wszystko przez mój basen ogrodowy. Marzyłam żeby mieć w ogrodzie choćby taki basen, który pozwoli się trochę z nim zanurzyć, może nawet przepłynąć kawałek. Dlatego też kiedy myślałam na temat tego jak powinien wyglądać mój ogród, to zawsze zostawiałam w nim miejsce na taki basen. Nie lubiłam jednak za bardzo prac ogrodniczych, więc ostatecznie zdecydowałam się na tuje dookoła płotu i kilka klombów na rogach, tak żebym nie musiała się bardzo nimi zajmować. No i moje baseny ogrodowe. Były one dla mnie niezbędne. Sama nie wiedziałam jednak jak taki basen ma wyglądać. Wiedziałam że musi być wkopany w ziemię, wykonany z grubego materiału, ale ważna jest też jego izolacja i zabezpieczenie. Dlatego zleciłam tę robota fachowcom. A przynajmniej wydawało mi się, że są to fachowcy. Na początku nic nie wskazywało na to, że baseny kąpielowe miałyby być wadliwe. Przez jakiś czas nawet się je dobrze użytkowało. Później jednak zauważyłam, że wody jakby ubywa. Myślałam, ze to wrażenie, ale kiedy woda zamiast do ramio sięgała mi do pasa to stwierdziłam, że coś jest nie tak. Okazało się, że w basenie jest dziura przez która wypływa woda.

Nie dosyć, że jej ubywało to jeszcze wylatywała ona wprost do gruntu i tworzyło się tam błoto. Wszystko było trzeba naprawić, a basen oddawał na gwarancji i wymieniłam na nowy.