laetari.pl

Woda do biura i jak ją wybrać

woda do biura

Jakość spożywanej wody jest ważna, dlatego coraz więcej pracodawców decyduje się na dystrybutory albo zamawia wody w dużych butlach. W przypadku małych i średnich firm najkorzystniejszym rozwiązaniem będą wody w butlach.

Wybór odpowiedniej wody do biura

woda do biuraWoda źródlana albo woda mineralna są bardzo zdrowe i mają cenne składniki dla zdrowia. W dużych przedsiębiorstwach sprawdzą się dystrybutory wody, które będą najtańsze. Woda do biura może być dostarczana w postaci butlowej lub bezbutlowej. W przypadku dystrybutora butlowego będziemy musieli liczyć się z koniecznością wykupienia całego pakietu, firmy zazwyczaj pobierają stałą opłatę miesięczną za określoną liczbę butli oraz użytkowanie sprzętu. W tym wypadku można liczyć na stałe wymiany butli oraz serwis, niestety, gdy zapotrzebowanie na wodę będzie mniejsze i tak będziemy musieli zapłacić za butlę, której nie zużyjemy. Drugim minusem jest to, że potrzebne jest dodatkowe miejsce na magazynowanie wody. Woda do biura w formie dystrybutora bezbultowego wydaje się bardziej praktycznych rozwiązaniem. Urządzenie wykonane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii skutecznie usuwa z wody wszystkie zanieczyszczenia, pozostawiając ją smaczną i zdrową. Dystrybutor bezbutlowy podłącza się do sieci wodociągowej i pobiera wodę z lokalnego wodociągu. W pierwszej fazie oczyszczania z wody zostają usunięte zanieczyszczenia mechaniczne takie jak: pył, piasek, rdza, muł oraz inne osady. Następnie za pomocą filtra z granulowanego węgla aktywnego z wody usuwany jest chlor, pestycydy chloropochodne, do 98% rozpuszczalników chloropochodnych i węglowodorów aromatycznych. W kolejnym etapie woda podawana jest działaniu promieniowania ultrafioletowego. W ten sposób zostają zniszczone bakterie, wirusy oraz glony.

Dystrybutory bezbutlowe pozwalają na uzdatnianie wody bez używania chemikaliów, co sprawia, że jest nieskazitelnie czysta ? nie tylko zdatna do spożycia, ale także bardzo zdrowa. Wybierając firmę, która będzie zaopatrywać nas w wodę, zwróćmy uwagę na jej jakość, a także lokalizację oraz poziom technologiczny rozlewni.