laetari.pl

Czy pokrycia dachowe znajdują się w projekcie budowlanym?

pokrycia dachowe

Przed rozpoczęciem budowy należy posiadać projekt domu, w którym zawarte będą wszystkie dane dotyczące budowy. Taki projekt można zakupić w biurze projektowym, w internecie lub zlecić jego wykonanie architektowi.

Pokrycia dachowe w nowoczesnym budownictwie

pokrycia dachoweNajwiększa liczba osób kupuje gotowy projekt w biurze. W Gdańsku, ale i w innych miastach istnieje wiele punktów zajmujących się tego typu usługami. W takim projekcie przede wszystkim znajdują się rysunki. Rysunki to przekroje przez dom, rzuty parteru jak i piętra. Poza tym, jeśli znajduje się strop, to także znajduje się rzut tego stropu, na którym zaznaczone są materiały, z których ma być on wykonany. Innym rysunkiem, który można znaleźć w projekcie to rysunek konstrukcji dachu, jak i jego rzut, przedstawiający pokrycia dachowe Gdańsk. To jest można na nim znaleźć ułożenie blachodachówki lub dachówki, zależnie z czego będzie on wykonany. Jeśli dom jest podpiwniczony, to także znajduje się w takim projekcie budowlanym rzut takiej piwnicy. Dla laika bardzo ważnym elementem są rysunki elewacji, które przedstawiają jak będzie wyglądał dany budynek. Wiele projektów także posiada szczegóły konstrukcyjne. Przedstawiają one jak powinny wyglądać właśnie takie elementy, dotyczy to na przykład połączenia ściany z oknem, połączenia ściany z dachem lub przyziemia budynku. Oprócz rysunków także znaleźć w takim projekcie można znaleźć opis techniczny, które opisywać będą technologię, jak i potrzebne materiały do użycia podczas budowy.

Także w projekcie można znaleźć obliczenia cieplne oraz wilgotnościowe, które sprawdzają, czy dane technologie spełniają wymogi. Poza tym według nowych przepisów także w takim projekcie można znaleźć charakterystykę energetyczną.