laetari.pl

Radca prawny z Nakła nad Notecią – jego wybrać?

radca prawny Nakło nad Notecią

Wiele osób korzystająca z usług prawniczych często ma taki problem. Często też podobne zapytania można znaleźć na na przykład forach internetowych. Ludzie, którzy po raz pierwszy lub wyjątkowo rzadko są zmuszeni do skorzystania z porady profesjonalisty w dziedzinie prawa nie wiedzą czy odpowiedni będzie prawnik czy może radca prawny.

Radca prawny czy prawnik?

radca prawny Nakło nad NoteciąDlatego też postanowiliśmy przygotować krótki poradnik na temat tego kiedy i z jakim problemem należy udać się do prawnika a kiedy do radcy prawnego. O pomoc poprosiliśmy jednego z radców prawnych z Bydgoszczy. Jak się dowiedzieliśmy w rzeczywistości różnica nie jest zbyt duża. Ogólnie przyjęło się, iż do radcy prawnego idzie się po poradę natomiast do prawnika w sytuacjach kiedy potrzebna jest na przykład reprezentacja w sądzie. To jest jednak błędne myślenie gdyż radca prawny Nakło nad Notecią, tak jak i prawnik może reprezentować w sądzie. Idąc jednak tym ogólno przyjętym tokiem myślenia, można uogólnić, iż w sytuacjach gdy potrzebujemy wyłącznie porady prawnej, nie wiemy jak się zachować w danej sytuacji wówczas korzystamy z porad radcy prawnego. Natomiast gdy wiemy, iż potrzebujemy reprezentacji w sądzie i wiemy, że sprawa może ciągnąć się przez dłuższy czas warto skorzystać z pomocy prawnika. Prawnicy w specyfikacji swojego zawodu są bardziej przyzwyczajeni są do niestacjonarnego miejsca pracy niż radcowie prawni, którzy zazwyczaj czas spędzają w pracy.

Jeżeli natomiast osoba, która wie, że potrzebuje porady prawnej ale nie wiem jak dokładnie potoczy się sprawa może bez wahania udać się do radcy prawnego, który w razie potrzeby przekieruje do prawnika lub przynajmniej powie, że sam się tym nie zajmie.