laetari.pl

Jakie domy pasywne pobudować?

domy pasywne

Wiele osób, tym bardziej z tych, którzy do tej pory całe życie spędzili w mieszkaniu mają ogromny dylemat jaki dom postawić. Jest to i wada i zaleta. Zaleta jest taka, że spojrzenie jest całkiem świeże, jak dziecka na świat.

Domy pasywne to najlepsze wyjście

domy pasywneJeżeli ktoś nie jest w czymś biegły to wprowadza pewną świeżość, jednak często błądzi we mgle. Tutaj już jednak zaczynają się wady związane z tym. Osoba, która nie ma bladego pojęcia o ogrzewaniu, kosztach itd. często buduje większe domy, niż potrzebuje, dopiero później myśląc na temat eksploatacji. Nie jest to dobre, ponieważ później jest stratny. Więc jaki najlepiej dom pobudować. Ogólne założenie powinno być takie, żeby nasza rodzina się pomieściła i żeby kilku gości miało gdzie się przespać. Więc jeżeli planujemy rodzinę 4 osobową potrzebujemy 3 lub 4 pokoje dla nas, dwie łazienki, oraz jeden pokój gościnny no i salon, kuchnia itp. Wiadomo, że pokoje te nie muszą być nie wiadomo jak wielkie, żeby móc biegać po nich jak po bieżni, ale żeby były dość komfortowe. Teraz przyjdzie czas na materiał. Jeżeli chcemy czuć się bezpiecznie to ja proponuję mimo wszystko beton więc choćby domy prefabrykowane. Drewno nigdy tyle nie wytrzyma, chyba że wybierzemy domy szkieletowe ze szkieletem stalowym, domy takie możemy spotkać jako domy w Solcu, przez ich duże zagęszczenie. Ja w tym momencie najbardziej proponowałbym i tak domy pasywne. Czemu właśnie te? Ze względu na późniejszą oszczędność.

Nie ma co się oszukiwać, że później przydałoby się, żeby trochę mniej wydawać, tym bardziej, że na domy pasywne możemy uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet ponad 50 tysięcy złotych! Jest to naprawdę sporo, jednak musi on spełniać wiele norm. Jednak warto zainteresować się tym tematem.