laetari.pl

Wozy paszowe a żywność ekologiczna

rozrzutnik obornika

Coraz więcej osób poświęca uwagę temu co kupuje do jedzenia. Nie biorą bezmyślnie tego co akurat jest w sklepie, albo co było ostatnio reklamowane w telewizji.

Stosowanie wozów paszowych i rozrzutników obornika naturalnego przyczynia się do produkcji ekologicznego jedzenia

rozrzutnik obornikaCzytają etykiety, zwracają uwagę na liczbę chemii w jedzeniu, wiedzą co oznaczają symbole na opakowaniach. Zależy im na swoim zdrowiu i zdrowiu ich rodzin, dlatego kupują żywność zdrową i ekologiczną. Jest ona zazwyczaj dużo droższa, niż normalna, ale przecież zdrowie jest bezcenne, więc nie warto na nim oszczędzać. Czy schładzalniki do mleka mają wpływ na niego? Jak wygląda taka ekologiczna uprawa? Czy faktycznie nie używa się w nim chemii? Zacznijmy od nawozów. To one są obwiniane najbardziej, bo zabijają szkodniki na uprawach, ale rzez to niekorzystnie wpływają na same rośliny. Zamiast nich stosuje się rozrzutniki obornika, czyli naturalny nawóz. Odżywia on rośliny, wpływa na ich wzrost i rozwój, ale nie zawiera w sobie chemii i nie zmienia struktury rośliny, dzięki czemu pozostają one naturalne. To najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o użyźnianie gleby. Co poza tym? Zwierzęta karmione w ekologicznym gospodarstwie powinny mieć dużo przestrzeni, same paść się na pastwisku, gryźć trawkę, a nie być karmione sztuczną mączką kostną, czy innym świństwem. To nie znaczy, że dojarki nie pracują, a zwierzęta nie są hodowane na jedzenie. Żyją one jednak w lepszych warunkach niż na wielkich fermach przemysłowych, gdzie zwierzęta są upychane w ciasnych klatkach, nigdy nie widza słońca i karmione są antybiotykami. Hale udojowe przypominają tam maszynerię fabryki, a nie gospodarstwo rolne. Nie tak to powinno wyglądać. Sami niewiele możemy z tym zrobić, poza kupowaniem jedzenia wyprodukowanego w gospodarstwach ekologicznych, które dobrze traktują swoje zwierzęta i nie pryskają roślin sztucznymi środkami chemicznymi.

Wozy paszowe powinny być wypełnione naturalnym jedzeniem, najlepiej takim wytwarzanym w tym samym gospodarstwie, dzięki czemu mamy pewność, co w nim się znajduje.