laetari.pl

Jak hurtownia papierosów Marcin walczy z gigantem?

hurtownia papierosów Marcin

Lokalnym przedsiębiorcą jest coraz ciężej walczyć z światowymi gigantami. W każdej dziedzinie handlu wielkie koncerny niszczą domowy biznes. Nie inaczej jest w dziedzinie dystrybucji wyrobów tytoniowych.

Lokalnym przedsiębiorstwem jest Hurtownia papierosów Marcin.

hurtownia papierosów MarcinW ostatnim czasie firmy zajmujące się dystrybucją papierosów mają nie lada problem. British American Tobacco zmienił strategie dystrybucji papierosów. Decyzja koncernu zmienia całkowicie dotychczasowy system. Firma postanowiła nie dostarczać wyrobów do hurtowni, tylko samodzielnie zaopatrywać detalistów. Otwarcie temu sprzeciwiła się Hurtownia Marcin, opinie o tym oburzeniu są pozytywne. Jak tłumaczy British American Tobacco stworzy to wiele miejsc pracy. Jednak jak podkreślają polscy przedsiębiorcy nowa strategia wiąże się z potrzebą zwolnień w tych małych hurtowniach gdzie zatrudnionych jest bardzo dużo osób. W tym celu lokalne firmy wystosowały list otwarty apelując o pomoc małym hurtownią w walce z gigantem. Obawiają się bowiem, że jeśli pozostali producenci zastosują taki sposób dystrybucji, to polskie firmy upadną.

Chodź decyzja British American Tabacco jest czysto ekonomiczna, to polscy handlowcy wzięli ją sobie głęboko do serca i nie kryją swojego oburzenia.