laetari.pl

Salon fryzjerski dla zwierząt

Pies po strzyżeniu

Każdy kto fascynuję się sztuką jaką jest strzyżenie czworonogów myślał kiedyś o założeniu własnego salonu. Bardzo sprzyja temu fakt, że zdecydowana większość ludzi nie widziała jeszcze nigdy takiego miejsca na własne oczy. Lecz jest to również duży minus, ponieważ w tych stronach tego typu usługi nie są specjalnie popularne.

Czy strzyżenie psów to dobry sposób na biznes?

Pies po strzyżeniuDlatego otwarcie takiego biznesu wiąże się z bardzo dużym ryzykiem. Z jednej strony może on się spotkać z wielką grupą usługobiorców, z drugiej jednak może w ogóle nie być zainteresowania. W przypadku wielu miast warto to rozważyć, na przykład strzyżenie psów w Krakowie to bardzo poszukiwana usługa. Jednak nawet jeśli zdecydujemy się na podjęcie takiego ryzyka będziemy musieli przejść przez męki aby taki salon otworzyć. W większości krajów świata zawód groomer’a jest chroniony. Oznacza to, że do rozpoczęcia działalności w tym biznesie potrzeba specjalnych pozwoleń wydawanych przez odpowiedzialne za to instytucje. Na całe szczęście dla aspirujących przedsiębiorców w Polsce psi fryzjer nie uzyskał takiego statusu. Dzięki temu wystarczy tylko zrobić profesjonalny kurs na groomer’a w upoważnionej do tego placówce. Niestety nie ma zbyt wielu takich instytucji w kraju nad Wisłą. Co więcej prestiżowy kurs w tym zawodzie można odbyć tylko i wyłącznie za granicą. W Polsce nie znajdziemy odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców w tej dziedzinie. Jedyny sztukmistrz zamieszkuje miasto Kraków. Fryzjer dla psów który zamieszkuje to miasto w niczym nie ustępuję swoim kolegą po fachu spoza granic państwa. Oferuje on strzyżenie psów które występują na pokazach na całym świecie. Jego dzieło są szczególnie cenione przez posiadaczy psów małych i średnich.

To właśnie ich właściciele tłumie uderzają do jego salony aby skorzystać z profesjonalnych usług. Współpracuje on również z wieloma producentami filmowymi. Kiedy jakiś pies ma wystąpić na planie serialu czy filmu, przygotowuje on go aby wyglądał jak najlepiej.