laetari.pl

Trzymaj nerwy na wodzy

psycholog

Nadmierna frustracja jest tym co wywołuje w nas gniew. Stresująca praca lub problemy rodzinne mogą czasami przerosnąć możliwości przeciętnego człowieka. Musi on wtedy w jakich sposób wyładować zebrane w nim emocje. Najlepiej jest wtedy kiedy dzięki treningom na siłowni lub porannym biegom zrzuca się ten ciężar poprzez wysiłek fizyczny.

Gniew to jedna z tych emocji, które nie powadzą do niczego dobrego

psychologGorzej niestety jest wtedy kiedy przerzucamy ten ciężar na kogoś innego, krzycząc, obwiniając lub drwiąc. Najczęściej takimi osobami są członkowie naszej rodziny lub podwładni w pracy. Dając upust emocją w taki człowiek pozbywa wpływając negatywnie na kogoś innego tworząc tym samy jedno wielkie, błędne koło. Oczywiście, takie coś może każdemu się zdarzyć. Każdy kilka razy w życiu podniósł głos na drugą osobę wyładowując w ten sposób na niej swoje emocje. Problem powstaje wtedy kiedy kogoś zaczynają frustrować nawet najbanalniejsze rzeczy i nie może powstrzymać nadmiernego gniewu Wtedy tylko psycholog udzielając konsultacje psychologiczne może jakoś pomóc. Leczenie nerwicy Kraków jest bardzo ciężkie i to nie tylko z powodu całego procesu terapeutycznego. Najtrudniejsze jest przekonanie człowieka ciepiącego na nerwice aby odwiedził gabinet psychologiczny po raz pierwszy. Dotknięte ta przypadłością osoby rzadko zdają sobie w niej sprawę. Uważają oni, że ich zachowanie jest jak najbardziej normalne i adekwatne do otaczającego ich świata. Co więcej większość ludzi ma problem z uświadomieniem takiej osoby o jej przypadłości. Ze względu na nerwice tej osoby często przyjmują oni bardzo pasywną postawę aby jej nie denerwować. Nie chcą więc poruszać tego tematu aby nie wywoływać, według nich, niepotrzebnej awantury.

Cała terapia polega na nauce, cierpiącej na nerwice osoby, jak panować nad swoimi emocjami. Również naucza się postawy biernej czyli zupełnie odwrotnie niż leczenie depresji. Różne techniki stosowane przez doświadczonych lekarzy pomagają rocznie tysiącom osób.