laetari.pl

Psi fryzjer to mój wymarzony zawód

pies

Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam przebierać swoje lalki, czesać im włosy i zaplatać warkocze, malować je nieporadnie kosmetykami pożyczonymi od mamy i udawać, że spotykają się ze sobą na herbatce i ciastkach.

Fryzjerstwo to często wymarzony zawód, również psi fryzjer

piesKiedy to zajęcie mi się znudziło próbowałam podobnie robić to ze swoim psem. Uszyłam mu sweter i znalazłam małe gumeczki, żeby zrobić mu kiteczki, ale nie był taki chętny do współpracy. Na szczęście bardzo lubił się kąpać i czesać, więc mogłam na nim uczyć się swojego przyszłego zawodu. Psi fryzjer zawsze mi się podobał. Lubiłam dbać o zwierzęta, więc wydawało mi się, że to dla mnie dobra praca. Marzyłam, żeby prowadzić własny salon, który będzie miał w swojej ofercie wszystkie zabiegi, jakie sobie można wymarzyć. Nie uważam, że to coś zbytecznego, niepotrzebnego jak co niektórzy. Skoro my o siebie dbamy, to nasze pieski też powinny być zadbane. Strzyżenie psów nie kosztuje majątku, a bardzo ułatwia życie właścicielowi, który nie musi tak często czesać psa, a pies jest zadowolony, że nie ma zbędnej sierści, szczególnie latem. Skoro ludzie wydają się fortunę na jakieś posłania dla psów a naturalnym wypełnieniem, specjalną karmę dla małych psów kanapowych, czy buciki na deszczową pogodę to i na strzyżenie psów znajda się fundusze. Na szczęście są także osoby, które dbają o swoich czworonogów. Fundują im szkolenie szczeniąt, żeby dobrze się zachowywały, regularnie chodzą do salonu, żeby zawsze były piękne i zadbany i karmią je dobrym jedzeniem. Takie psie przedszkole jest bardzo dobre, bo im szybciej zaczniemy uczyć nasze pieski tym lepiej. Szkolenie szczeniąt jest bardziej efektywne, niż szkolenie psów dojrzałych, choć i to drugie powinno przynieść jakieś rezultaty. Szkolenie psów Warszawa wymaga większych kwalifikacji, bo dorosłe psy już mają swoje przyzwyczajenia i nawyki, i nie chcą się uczyć nowych komend, których do tej pory nie znały.

Tacy trenerzy muszą mieć więcej cierpliwości i umiejętności. Także dorosłe psy gorzej znoszą psiego fryzjera, więc lepiej przyzwyczajać już szczeniaki.