laetari.pl

Typy ogrzewania podłogowego

ogrzewanie podłogowe

W ostatnich latach pompy ciepła zdobyły w naszym kraju olbrzymią popularność, szczególnie w zastosowaniach budowlanych związanych z ogrzewaniem i klimatyzacją wnętrz domów jednorodzinnych. Na rynku dostępne są róże rodzaje tego typu urządzeń.

Ogrzewanie podłogowe jest drogie.

ogrzewanie podłogoweNajpopularniejszym wyborem wśród użytkowników indywidualnych są oczywiście pompy powietrze, wśród których możemy wyróżnić dwa typy. Pierwszym z nich jest typ powietrze-powietrze, który transportuje ogrzane powietrze do wewnątrz. Drugim typem są pompy powietrze-woda, które transportują ciepłe powietrze do instalacji grzewczej i zbiornika z wodą. Ten typ pompy zasila ogrzewanie podłogowe Łódź w wielu domach jednorodzinnych. W wielu regionach Polski powietrzne pompy, dla których źródłem ciepła jest powietrze pobierane z zewnątrz, zdominowały rynek. Taki stan rzeczy ma miejsce w wielu miastach, takich jak Łódź czy Warszawa. Warto przy okazji wspomnieć, że omawiane urządzenia są bardzo ekologicznym rozwiązaniem, dlatego dofinansowanie do pomp ciepła w Łodzi od wielu lat przynosi pozytywne skutki. Oczywiście poza powietrznymi pompami ciepła możemy również wyróżnić inne rodzaje. Całkiem popularnym rozwiązaniem są chociażby pompy gruntowe, które pobierają ciepło spod powierzchni ziemi. Wśród gruntowych źródeł ciepła możemy wymienić glebę, skały oraz podziemne zbiorniki wodne. Oczywiście również w tym przypadku możemy wyodrębnić pompy gruntowo-powietrzne oraz gruntowo-wodne. Osobnym rodzajem pomp cieplnych są te urządzenia, które jako źródło ciepła wykorzystują wodę płynącą. To ostatnie rozwiązanie nie jest jednak jeszcze zbyt popularne w naszym kraju, tym bardziej, że do skorzystania z tej metody potrzebne są odpowiednie warunki hydrologiczne. Jak widać, na rynku urządzeń cieplnych jest naprawdę spory wybór urządzeń działających w oparciu o różne źródła ciepła. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest wykorzystanie indywidualnych warunków, którymi dysponujemy dany użytkownik.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są oczywiście pompy powietrzne, które użytkują powietrze pozyskiwane z otoczenia budynku mieszkalnego. Do ich zastosowania żadne szczególne warunki nie są konieczne. Ten rodzaj pomp jest również najbardziej przystępny pod względem cenowym. Ogrzewanie podłogowe Łodź jest modne.