laetari.pl

Studnie głębinowe w naszych domach.

studnia głębinowa

Decydując się na budowę domu często zastanawiamy się w jaki sposób dostarczyć do niego wodę. Podłączać się do wodociągów, wybudować studnię głębinową, czy może połączyć te dwie opcje, aby zaoszczędzić na wodzie oraz ściekach? Czasami wybór nie zależy tylko i wyłącznie od nas.

Studnie głębinowe w naszych domach to ogólnie powinien być standard

studnia głębinowaMoże się zdarzyć, że jeżeli wybudowaliśmy dom na obrzeżu miasta, to podłączenie go do miejskiego systemu wodociągów może być niemożliwe, albo bardzo kosztowne. Sytuacja jest podobna jak ta z wykonaniem przyłącza gazowego. Jeśli przyłącze wodociągowe w naszym domu jest niemożliwe lub nieopłacalne to musimy zdecydować się na wiercenie studni głębinowej, bo jest to wtedy jedyne sensowne wyjście z sytuacji. Wiercenie studni abisyńskiej nie ma sensu, bo nie będzie to dostateczne źródło wody dla całego domu, a woda z tak nisko osadzonej w ziemi instalacji, nie będzie się nadawała do celów spożywczych. Decydując się na studnie głębinowe Bielsko mamy wtedy własne domowe i darmowe źródło wody. Nie płacimy wtedy rachunków za wodę, budowa studni o głębokości do 30 metrów nie wymaga także żadnych zezwoleń od miasta. Płacimy jedynie za prąd potrzebny do obsługi urządzeń, które wodę będą dla nas wydobywać oraz oczyszczać. Posiadając własne ujście wody nie musimy się martwić o brak bieżącej wody z sieci wodociągowej w przypadku ich awarii. Wody ze studni głębinowej są na tyle zasobnym źródłem, że jeśli jest wywiercona w odpowiednim miejscu, na odpowiedniej głębokości, mamy prawidłowo podłączoną i działającą pompę to mamy wtedy źródło darmowej wody na kilkadziesiąt lat, a jeśli źródło się wyczerpie to możemy zdecydować się na budowę studni w innym miejscu. Studnie głębinowe są w pełni ekologicznym rozwiązaniem. Jeśli mamy możliwość podpięcia się pod miejskie wodociągi, to i tak warto jest wtedy rozważyć budowę studni głębinowej i stosować rozwiązanie mieszane. Dla przykładu. Wodą z wodociągów możemy się myć i pić ją, a wodę ze studni głębinowej możemy wykorzystać do podlewania ogródka, mycia samochodu, zmywania naczyń, czy do prania.

Zaoszczędzimy wtedy sporo pieniędzy, a przy jednoczesnym podłączeniu wodociągów i studni nie będziemy musieli budować szamba specjalnie dla naszej studni, gdyż wszystko co zużyjemy popłynie kanalizacją. Takie rozwiązania jak i firmy, które je wykonują popularne są na Śląsku i w Małopolsce w takich miastach jak Częstochowa, Kraków i Bielsko Biała.