laetari.pl

Czy impuls elektromagnetyczny może nas cofnąć w czasie?

technologia

Czy wiecie co to jest ładunek EMP? Podejrzewam, że nie. Już tłumaczę ? jest to ładunek elektromagnetyczny, który w razie eksplozji (powiedzmy z ładunkiem jądrowym) nad terytorium Niemiec niszczy wszystkie procesory w promieniu rażenia. I może to objąć nawet całą Europę.

Czy impuls elektromagnetyczny jest dzisiaj największym zagrożeniem?

technologiaJak się przed tym bronić?Odporny na tego typu wybuchy jest materiał zwany arsenkiem galu, który możliwy jest do wyprodukowania tylko na stacji kosmicznej (chyba, że technologia pozwoliła już wytworzyć pomieszczenia bez grawitacyjne), przez co produkcja procesorów na tym półprzewodniku jest bardzo droga. Na impuls elektromagnetyczny odporne są też lampy, przez co w wojsku wiele urządzeń pracuje właśnie na lampach ? w razie ataku tą bronią. Jednak gdyby wojsko straciło komunikacje i najnowszą technologię państwo takie byłoby zgubione. Co można więc zrobić jak zwykły obywatel, jeśli się boimy takich ataków? Najlepiej zbudować lub kupić stację radiową opartą na lampach. Co prawda program księgowy na tym się nie włączy podobnie jak program magazynowy ale jednak. Możliwe jest też zrobienie komputera na lampach. Jednak możemy zapomnieć o szybkościach jak na krzemie. Księgowość internetowa musiałaby zostać radiową. Albo po prostu księgowość online by upadła. I to jest chyba najbardziej prawdopodobne. Może jakiś program finansowo księgowy by działał, ale skąd wtedy wziąć internet, skoro wszystkie routery, switche i huby by nie działały? Jak widać, dzisiaj energia elektryczna jest nieodzownym elementem naszej cywilizacji, w którą stale wplatany jest internet, telewizja radio itp.

Jednak wszystko to jest zagrożone, jeśli tylko nie będziemy potrafili się bronić lub nie będziemy mieli jakiś zapasowych urządzeń analogowych (właśnie jak stacje radiowe oparte na lampach). Dlatego doradzam, żeby mieć tego typu urządzenia