laetari.pl

Pielęgnacja ciała w czasie ciąży

ciąża

Pielęgnacja twarzy i ciała jest dla każdej kobiety bardzo ważna. Atrakcyjny wygląd sprawia, ze czujemy się lepiej, jesteśmy bardziej pewni siebie, bardziej w siebie wierzymy. Niby nasz wygląd to nic wielkiego, nie jest aż tak ważny jak charakter i osobowość, ale zawsze lepiej wyglądać lepiej niż gorzej.

Pielęgnacja ciała dla kobiety w ciąży powinna być priorytetowa

ciążaW ciąży niestety wiele kobiet zapomina o sobie i skupia się tylko i wyłącznie na dziecku. Oczywiście, jego zdrowie i dobro wszelakie jest najważniejsze, ale zapominanie o sobie przyniesie nam tylko trudne do usunięcia skutki. Zacznijmy od pielęgnacji skóry. W ciąży nasz układ hormonalny zostaje rozregulowany i często pojawiają się różne niepożądane efekty. Włosy się bardziej przetłuszczają, na twarz pojawiają się nieładne wypryski, a na skóra traci swoją jędrność. Trzeba zatem zadbać, by nasze kosmetyki były dopasowane do nowych wymagań. Przydadzą się nam silnie nawilżające balsamy do ciała, kremy przeciw rozstępom i rękawice masujące, które złuszczą martwy naskórek i nadadzą skórze gładkości i jędrności. Żeby nasza skóra była mniej podrażniona powinniśmy zadbać o nasze okrycia. Bielizna ciążowa powinna być delikatna i nie drażniąca. Nawet jeśli jest to elegancka bielizna ciążowa to jej estetyka powinna opierać się na kolorze i fasonie, a nie na sztywnym lub drapiącym materialne, jakim jest koronka. Te same zasady tycząc się ubrań dla kobiet ciężarnych. Poza kosmetykami i bielizna powinniśmy zadbać także o wygodę w trakcie odpoczynku, czyli mieć w zapasie miękkie poduszki, lekkie ale ciepłe kocyki i delikatną pościel. Bielizna po porodzie również jest bardzo ważna. Stanik dla matek karmiących przyda się każdej kobiecie i sprawi, że będzie się czuła pięknie i komfortowo.

  Po ciąży nasza skóra nadal jest bardzo delikatna, zatem dbajmy o nią. Biustonosz dla karmiącej na pewno sprawdzi się rewelacyjnie w każdym przypadku.

Najlepsze biustonosze dla kobiet w ciąży:

http://e-amazonka.pl/2-biustonosze-do-karmienia