laetari.pl

Makijaż permanentny ? czy warto?

salon piękności

Makijaż permanentny staje się w Polsce coraz popularniejszy zwłaszcza w Warszawie, nadal jednak wiele kobiet ma wątpliwości co do zalet i wad tego zabiegu. Trudno się temu dziwić, bo jakby nie patrzeć jest to zabieg względnie trwały, więc jego efekty będą długo widoczne.

Warto zafundować sobie makijaż permanentny?

salon pięknościWprawdzie, jeśli efekt nie będzie nam odpowiadał całkiem łatwe jest usuwanie makijażu permanentnego, jednak nie po to się wykonuje taki zabieg by zaraz jego efekty usuwać. Co zatem warto wiedzieć rozważając taką opcje. Po pierwsze to ile taki makijaż się utrzymuje, szacunkowo jest to kilka lat w zależności od specyfiki skóry na której został wykonany, czyli nie jest to rozwiązanie na całe życie. Po drugie jako, że każda skóra jest inna, efekty mogą się także różnic nieznacznie. To czy makijaż permanentny będzie się dobrze prezentował w dużej mierze zależy od tego jak zostanie wykonany, dlatego wybierajmy tylko renomowane salony kosmetyczne. Ważne jest także to, by decydując się pierwszy raz na taki zabieg, wybrać naturalnie wyglądającą wersje. Na przykład bardzo popularny jest makijaż permanentny brwi wykonywany technika microblading, czyli inaczej mówiąc metoda piórkową, czyli w praktyce oznacza to, że na brwi dorysowuje się pojedyncze włoski. Tak wykonany makijaż wygląda bardzo naturalnie i w sposób subtelny podkreśla brwi. Oczywiście poza makijażem brwi wykonuje się także makijaż oczy czy ust, zwłaszcza jeśli chodzi o usta to decydując się na makijaż permanentny warto wybrać kolor bardzo neutralny, który tylko delikatnie podkreśli usta i je wypełni. Zaleca się natomiast zrezygnowanie z mocnych odcieni, bo nie koniecznie muszą one pasować i dobrze wyglądać w każdej sytuacji przez najbliższych kilka lat. Ogólnie rzecz ujmując makijaż permanentny to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnego makijażu, ponieważ pozwala na naturalne podkreślenie kobiecego piękna a jego efekty są dość trwałe, co zmniejsza ilość czasu potrzebnego na codzienne przygotowania.

Jednak tylko profesjonalnie wykonany makijaż wygląda dobrze i warto pamiętać o tym, że nie u każdej osoby da, czy też powinno się go wykonywać, dlatego zanim podejmiemy decyzje o wykonaniu takiego zabiegu warto najpierw umówić się na konsultacje w salonie.