laetari.pl

Drony z kamerą a obserwowanie terenu z góry

dron

Małe, wojskowe statki bezzałogowe używane do obserwowania terenu i ruchów przeciwnika znalazły swoje liczne zastosowania cywilne. Choć najczęściej drony są wspominane w kontekście zabawki dla dzieci, czy obserwowania ludzi to mają też swoją jasną stronę.

Dron to droga inwestycja

dronNadają się do badania natury, robienia pomiarów środowiskowych, a sprawdzą się w obserwacji terenów po klęskach naturalnych. Trzęsienia ziemi, powodzie, czy huragany sprawiają, że okolicy przez którą przeszły przypomina pobojowiska. Szczególnie miejsca trudno dostępne np. położone na zboczach gór, czy w głębi lasów są wyzwaniem dla osób niosących pomoc. Na rozległych terenach trudno jest dotrzeć do wszystkich potrzebujących i ocenić straty materialne. Dron z kamera potrafi szybko wzbić się w powietrze i zrobić zdjęcia z góry, które pokażą nam rzeczywisty obraz tragedii. Możemy nim łatwo sterować w każdą stronę, a dzięki temu dotrzeć do każdego zakątka terenu dotkniętego klęska żywiołową. Drony dostrzegą poszkodowane osoby, które nie mają możliwości wydostania się z pobojowiska, ocenią wielkość zniszczeń, a co za tym idzie – ocenić jaka pomoc jest potrzebna i jak długo potrwa usuwanie szkód. Taki quadrocopter sprawdzi się w każdym terenie i klimacie, dlatego jest bardzo uniwersalnym narzędziem służącym do takich celów. Sklep z dronami oferuje także często części wymienne, dzięki temu nawet jeśli dron ulegnie zniszczeniu to nie musimy kupować nowego, tylko możemy odbudować stary. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i komfortowe. W takich warunkach łatwo jest uszkodzić sprzęt, ze względu np. na spadające drzewa, niepewnie stojące budynki, czy możliwość obsuwania się terenu, który może zahaczyć o drony.

Podsumowując, drony to idealne narzędzie do walki ze skutkami klęsk żywiołowych. Potrafią trafnie ocenić zniszczenia, zrobić zdjęcia terenu, co przyczynia się do szybkiej pomocy.