laetari.pl

Co dały mi gry karciane i planszowe?

najlepsze gry planszowe

Kiedyś prowadziłem bardzo nudne życie. Moja szara codzienność mnie przytłaczała i polegała tylko na uczęszczaniu do szkoły, potem na spędzonych godzinach przed komputerem i śnie. I tak przez cały czas to się powtarzało: szkoła, komputer, sen. Aż w końcu dopadła mnie rutyna i bezsensowność mojego życia, o mało nie wpadłem w depresję mając zaledwie piętnaście lat.

Gry planszowe i karciane też mogą nas czegoś nauczyć.

najlepsze gry planszoweNa szczęście wydarzyło się coś niespodziewanego. Moja nowa szkoła zorganizowała spotkanie integracyjne dla klas, na którym obecność była obowiązkowa. Podszedłem do tego trochę negatywnie, bo przecież ten czas mogłem spędzić na moim ulubionym zajęciu (wtedy, teraz to się zmieniło) jakim było wypełnienie wolnego czasu przed wspaniałym wynalazkiem ludzkości, jakim był komputer. Mimo wszystko zaszczyciłem moich znajomych swoją obecnością na tym spotkaniu integracyjnym. Dostaliśmy na wstępie do wykorzystania różne najlepsze gry planszowe i gry karciane. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, bardzo się w nie zaangażowałem i nie tylko ja. Gra, w którą mieliśmy zaszczyt uczestniczyć, przeniosła mnie do zupełnie innego świata, mojego ulubionego świata fantasy. Zaskoczyło mnie to jak przyjemnie i szybko minęło to spotkanie, chciałem zostać dłużej, jednak zaraz mieli zamykać szkołę i uczniowie musieli ją opuścić. Tak bardzo wciągnęły mnie gry planszowe, że postanowiłem zakupić własną. Nie było z tym żadnego problemu, ponieważ sklep z grami znajdował się około jednego kilometra ode mnie. Po nabyciu swojej pierwszej gry planszowej zadzwoniłem do znajomych z klasy i zaproponowałem im wspólną grę w moim domu, tak więc następnego dnia kontynuowaliśmy spotkanie integracyjne z tamtego dnia.

Gra, którą zakupiłem okazała się jeszcze bardziej interesująca i pełna różnych trudnych zadań, w których dominowały łamigłówki. Już od roku poświęcam swój wolny czas tym grom, które nadały barw mojemu życiu. Zauważyłem także, że myślę bardziej kreatywnie, a moja wyobraźnia się rozwinęła. Polecam wszystkim spędzanie czasu z grami planszowymi, bo naprawdę warto.