laetari.pl

Kardiolog nas zawiódł

serce

Zarówno ja, jak i mój mąż nigdy nie mieliśmy doświadczenia z małymi dziećmi. Mieliśmy tylko starsze rodzeństwo, więc to oni mieli dużo większe doświadczenie od nas. Kardiolog był nam potrzebny.

Kardiolog to wybitny specjalista.

serceZ tego powodu uznaliśmy, że szkołą rodzenia będzie dobrym wyborem. Znaleźliśmy taką, która oferuje kompleksowe usługi różnych lekarzy, więc był tam nie tylko ginekolog, ale i endokrynolog i kardiolog, w Łodzia nawet specjalista od medycyna pracy, chociaż nie bardzo wiedziałam, czym by miał się tam zajmować. Cena była przystępna, gdy zapisałam się tam razem z mężem nie płaciliśmy jak za dwie osoby, tylko trochę więcej niż za jedną, więc bardzo się to opłacało. Nie wiedzieliśmy jakie informacje powinien nam przekazać ginekolog i inni specjaliści od rodzenia, więc założyliśmy, że to co mówią jest prawdą i ta wiedza nam w zupełności wystarczy. Mieliśmy wiele zajęć na temat przebiegu ciąży i samego porodu. Wiedziałam jak dbać o siebie przez te parę miesięcy, co mogę jeść, nawet jakie kremy na rozstępy są skuteczne. Wydawanie dziecka na świat również nie wydawało mi się przerażające, bo wiedziałam co po kolei będzie się działo, kiedy zgłosić się do szpitala, jaki rodzaj znieczulenia wybrać. Mąż również był spokojniejszy, odkąd wiedział co powinien robić podczas porodu, jak mnie wspierać i tym podobne. Cieszyliśmy się, że jesteśmy przygotowani na nadejście dziecka. Ciąża i poród faktycznie przebiegały dobrze, nic mnie nie zaskoczyło. Przez pierwsze tygodnie z dzieckiem wszystko było dobrze. Później jednak maluszek zaczął dużo płakać, a my nie wiedzieliśmy co robić. Poszliśmy do lekarza, który powiedział, że to kolka.

Nie wiedziałam co to znaczy. Szkoła rodzenia nic nam nie mówiła na temat częstych przypadłości u niemowlaków, więc wyobrażaliśmy sobie, że to jakaś ciężka choroba. Na szczęście kolka nie jest groźna, ale wolelibyśmy wiedzieć o niej wcześniej, by nie panikować. Kardiolog warty jest odwiedzenia.