laetari.pl

Praktyczne zastosowania płyt poliwęglanowych

płyty poliwęglanowe

Dzięki swojej strukturze tworzywo sztuczne takie jak poliwęglan kanalikowy jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, głównie ze względu na liczne możliwości zastosowania. Najczęściej taki materiał możemy znaleźć chociażby jako przeszklenia targowisk czy straganów ze względu na swoje właściwości transparentne (przejrzyste) oraz strukturę komórkową, która dzięki licznym komorom, które mogą być ustawione z kilka rzędów sprawiają, że dany materiał jest bardzo dobrym izolatorem cieplnym.

Przyczyny popularności płyt poliwęglanowych

płyty poliwęglanoweZe względu na zawierające się w strukturze powietrze, poliwęglan jest wbrew pozorom bardzo dobrym izolatorem. Sprawia to, że w przypadku takich straganów ten materiał nie tylko umożliwia obejrzenie towaru z zewnątrz a zarazem chroni sprzedawcę przed bankructwem przy próbie nagrzania wnętrza danego stoiska w zimniejsze dni. Jednocześnie odpowiedni daszek z poliwęglanu zapewnia nie tylko ochronę przed deszczem, śniegiem czy zawirowaniami wiatru, ale jest w pełni przejrzysty i nie tylko zapewnia ochronę, ale i nie osłania przed słońcem, co może być dodatkową zaletą w czasie zimowych dni. Podobnie zastosowany poliwęglan lity może stanowić świetną alternatywę dla jednolitych tafli szklanych, które przy większych wymiarach mogą łatwiej ulec przełamaniu, nadkruszeniu czy też całkowitemu pokruszeniu, które mogłoby się wiązać z tragedią. Z tego powodu jednolite płyty poliwęglanowe stają się coraz częstszymi zamiennikami w przypadku zastosowań w takich miejscach publicznych jak galerie handlowe czy inne budynku często wyposażone w częściowo przeszklony strop.

Takie zastosowanie pozwala zdecydowanie na bezpieczne użytkowanie danego obiektu bez obawy, że dane płyty pękną w przypadku bardziej ekstremalnych warunków takich jak chociażby grad. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym coraz częstsze zastosowanie tworzyw sztucznych sprawia, że życie ludzkie staje cię coraz prostsze i bezpieczniejsze.