laetari.pl

Ilość klientów, a rodzaj kasy fiskalnej

terminal posnet

Konkurencja w branży handlowej jest ogromna. Dlatego detaliści muszą dbać o każdego klienta. Doskonale dobrany towar w atrakcyjnych cenach, estetyczny wygląd sklepu oraz przyjazna, pomocna obsługa są podstawą. Nie pomogą one jednak, gdy w sklepie będą tworzyć się długie kolejki. Klienci wybaczą czas spędzony w długiej kolejce w hipermarkecie podczas dużych zakupów przed świętami. Ale oczekiwanie w sklepach osiedlowych nie wchodzi w grę. Dlatego tak ważne jest, aby kasy fiskalne były dobrane do natężenia ruchu w sklepie, a stanowiska kasowe tak zorganizowane, aby klienci oczekiwali na skasowanie zakupów, możliwie, jak najkrócej.

Jaką kasę fiskalną wybrać do dużego sklepu?

terminal posnetWłaściciele sklepów zwykle wiedzą, kiedy punkt przeżywa swój szczyt ? w niektórych sklepach największe kolejki tworzą się rano, w innych popołudniu lub wieczorem (wiele zależy od lokalizacji oraz oferowanego towaru). Kasy lub drukarki fiskalne powinny mieć możliwie, jak najszybszy mechanizm drukujący. Niewielkie kasy drukują z szybkością około 17 linii na paragonie w czasie sekundy. Takie urządzenia sprawdzą się w sklepach o mniejszym natężeniu ruchu. Większe kasy fiskalne drukują nawet z szybkością do 80 mm na sekundę (jest to około 27 linii paragonu). Nieocenione są także czytniki kodów kreskowych, które pozwalają szybko wprowadzać poszczególne produkty do pamięci urządzenia. Wprawdzie wykorzystywanie czytników wymaga wprowadzania każdej partii towaru przywiezionego do sklepu do bazy urządzenia i sprawdzania kodów, ale praca ta pozwoli usprawnić proces obsługi klienta. Sklepy, które mają rozbudowany dział z mięsem i wędlinami, powinny podłączyć do kas wagi sklepowe. To również przyspieszy proces obsługi klienta.
Idealne kasy fiskalne- takie jak novitus sento – powinny mieć duży wyświetlacz. Ważna jest także duża klawiatura, możliwość zaprogramowania skrótów klawiszowych do podstawowych operacji. Warto ponadto zwrócić uwagę na wymianę papieru ? zakładanie rolki nie powinno wymagać precyzyjności, ponieważ może to stworzyć dużą kolejkę w sklepie.
W sklepach o dużym natężeniu ruchu sprawdzą się również terminale POS połączone z drukarką fiskalną. Terminale pozwalają nie tylko zarządzać sprzedażą i gospodarką magazynową, tworzyć programy lojalnościowe czy programować upusty, ale także szybko wyszukiwać towar z bazy po nazwie.