laetari.pl

Rozwiewamy popularne obawy na temat soczewek.

Soczewka kontaktowa

W prasie, telewizji i internecie intensywnie reklamowane i rekomendowane nawet przez specjalistów są soczewki kontaktowe dobrych firm, takie jak na przykład acuvue oasys. Wielu okularników już zdecydowało się na zamianę okularów na szkła kontaktowe, inni zaś jeszcze nie są zdecydowani lub przed ostatecznym krokiem powstrzymują ich pewne obawy dotyczące noszenia soczewek.

Czy na pewno szkła są bezpieczne?

Soczewka kontaktowaNa szczęście dziś dostęp do informacji o tych produktach jest powszechny, więc szybko można rozwiać każdą wątpliwość. Czego one mogą dotyczyć? Jedna z obaw dotyczy tego, czy soczewka będzie wyczuwalna na oku, co może powodować dyskomfort podczas noszenia. Prawie wszystkie szkła na rynku, takie jak air optix aqua, są wykonane z niezwykle elastycznego i miękkiego materiału, więc po założeniu zupełnie ich nie czujemy. Czy soczewka może przesunąć się za gałkę oczną? Takie pytania także nieraz są zadawane na forach internetowych? Jest to niemożliwe, co może zagwarantować każdy lekarz okulista. Uniemożliwia to budowa naszego oka. Ponadto nieraz zadajemy sobie pytanie, czy przez soczewki nie nabawimy się infekcji oka lub alergii, czy nasze oczy nie będą podrażnione?

Nic takiego nie ma prawa mieć miejsca, jeżeli pamiętamy o codziennych podstawowych zasadach higieny, do której należy zaliczyć miedzy innymi mycie rąk przed założeniem soczewek freshlook dimensions i innych. Należy o tym pamiętać każdorazowo. Jeżeli zdarzy się jakaś infekcja to tylko na skutek nieprzestrzegania zaleceń lekarza i producenta soczewek.