laetari.pl

Jak wybrać najlepszy kurs języka angielskiego dla dziecka?

szkoła języków obcych Katowice

Większość rodziców chce zadbać o odpowiednią edukację swoich dzieci. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że zajęcia dodatkowe, doskonale umiejętności językowych czy korepetycje mogą stać się jedyną szansą dla naszej pociechy na to, aby dostała się na dobre studia. Cennym kapitałem w życiu może okazać się znajomość języków obcych. Podstawą jest język angielski i to zwykle do nauki tego języka przykładamy szczególną wagę. Jak jednak wybrać najlepszy kurs języka angielskiego dla dziecka? I na co zwrócić uwagę porównując oferty szkół językowych w naszym mieście?

Szkoła języków obcych Katowice

Warto przede wszystkim dobrać zajęcia dopasowane do wieku naszej pociechy. Angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym jest bowiem prowadzony w nieco inny sposób niż zajęcia dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Maluchy doskonale przyswajają nowe słownictwa. Trzylatki czy czterolatki uczą się więc obcego języka niemal naturalnie. Jednocześnie jednak dzieci bardzo szybko nudzą się. Szkoła języków obcych musi więc przygotować zajęcia, które będą oparte na elementach zabawy. Dzięki temu, przedszkolaki chętnie będą poznawać nowe słówka. Dzieci mogą uczyć się wierszyków, słuchać piosenek, grać w rozmaite gry. Ważne jest to, aby każde zajęcia były urozmaicone, ponieważ dzieci szybko mogą znudzić się.szkoła języków obcych Katowice
Uczniowie szkół podstawowych poznają już zasady pisowni oraz uczą się czytać. Dlatego szkoła języków obcych Katowice musi przygotować dla nich zajęcia pod tym właśnie kątem. Tutaj również ważne są dodatkowe elementy zabawy ? np. piosenki czy wierszyki. Dzieci powinny możliwie, jak najwięcej mówić. Częstym błędem lektorów w szkołach jest zbyt duże skupienie się na zasadach gramatycznych. Znajomość reguł jest potrzebna, ale dziecko musi także nauczyć się swobodnych konwersacji. Dlatego angielski dla dzieci w szkołach językowych nie powinien przypominać lekcji, które są prowadzone w wielu szkołach podstawowych. Warto także zwrócić uwagę na wielkość grup. Kurs prowadzony w niewielkich, kilkuosobowych grupach będzie bardziej efektywny, ponieważ lektor będzie mógł poświęcić odpowiednią uwagę każdemu dziecku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ence.pl