laetari.pl

Wielkoformatowe zastosowanie paneli szklanych w zaciszu domowym

panele szklane do kuchni

Szkło laminowane to szkło dekoracyjne, które możemy zastosować w różnych wnętrzach. Jest alternatywą dla płytek, idealne natomiast jako szkło do kuchni czy do paneli szklanych. Wykorzystywane jest m.in. jako grafika do szaf przesuwnych, ścianki działowe, blaty szklane, tablice ogłoszeń, reklamy, elementy dekoracyjne na ściany, kabiny prysznicowe, elementy fasad, podłogi szklane, balustrady balkonowe, balustrady przy schodach, zadaszenia czy wypełnienie aluminiowych frontów meblowych.

Panele szklane idealne do kuchni

 

panele szklane do kuchniJak widać szkło laminowane ma szeroki wachlarz zastosowania. Jako panele szklane mają bardzo szerokie zastosowanie w kuchniach, nadają się jako elementy wypełniające przestrzenie nadblatowe, do zabudowy dla sprzętów oraz elementy oddzielające wyznaczone obszary. Są niezwykle wytrzymałe i bardzo łatwo utrzymać je w czystości, co jest ważne w miejscach narażonych na zabrudzenia, szczególnie przy płycie gazowej czy elektrycznej. W łazience możemy je zastosować jako element dekoracyjny na ścianie czy suficie, a także jako obudowa to wanny czy umywalki.
Zamiast zwykłej kabiny prysznicowej możemy wstawić zabudowę ze szkła fusingowego. Szkło fusingowe to szkło powstałe z łączenia różnych gatunków szkła. I tak możemy mieć kabinę, której zabudowa ma przepiękny wielobarwny wzór. Szkło laminowane świetnie wygląda nie tylko w domu, można użyć go również do aranżacji miejsca użyteczności publicznej takich jak biura czy restauracje. Największe rozmiary dostępne na rynku to 300 x 180 cm, jeśli chcemy uzyskać większy obraz musimy podzielić go na kilka formatek. Grubość laminowanego szkła dostępna jest w zakresie od 4 do 40mm, przy czym jeśli chcemy użyć go jako panel w szafie musimy pamiętać aby miał on nie więcej niż 4mm.

Wstawianie szklanych dodatków do domów mieszkalnych stało się bardzo popularne, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, szkło wygląda estetycznie, jest eleganckie, pozwalające uwypuklić piękne kolory nadruku w nim zalaminowanego. Jest też o wiele bardziej bezpieczne niż nam się to wydaje.