laetari.pl

Wypoczynek nad morzem, albo jeziorem

worek do sidemount

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje z małymi dziećmi nieodzownym elementem tych wycieczek są oczywiście dmuchane koła ratunkowe, delfiny, zabawki i, jak to na każdej wycieczce bywa – materace. Nawet wielu dorosłych będących nad jakimkolwiek morzem nie wyobraża sobie zabawy w wodzie bez gumowych zabawek, a wielu z nich, o dziwo, którzy nie potrafią pływać potrzebują dmuchanego koła. A co zrobić, jeśli te wszystkie gumowe gadżety nie są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Worek do sidemount ułatwia nurkowanie w wąskich powierzchniach

Jak się można spodziewać, okazuje się, że nie wszystkie gumowe, letnie zabawki są dla nas i naszych dzieci bezpieczne ? większość z nich zawiera za dużo trujących związków chemicznych. Dlatego też lepiej postawić na atestowane akcesoria do nurkowania oraz worek do sidemount, z którymi również świetnie możemy się bawić nad morzem. Jeżeli jednak zdecydujemy się kupować zabawki w nadmorskich kurortach, musimy liczyć się z tym, że niestety mogą one nie spełniać norm naszego bezpieczeństwa. Wiele z nich posiada niestety małe elementy, które gołym okiem widać, że są niebezpieczne dla małych dzieci.

worek do sidemountJeśli chcemy pobawić się z naszym maluchem w morskiej wodzie, to z pewnością lepiej jest wziąć go na ręce, bowiem sadzając go w dmuchanym foteliku, który służy do pływania, może okazać się, że jest niestety jest tak wywrotny, że nasze dziecko może wpaść do wody, a jeśli w porę nie zauważymy tego faktu, to w najgorszym przypadku możemy je stracić. Brzmi strasznie, ale niestety to brutalna prawda. Wiele niebezpieczeństw czyha na nas i na naszego malucha, jeżeli chodzi o dmuchane zabawki. Okazuje się, że przebadawszy 88 zabawek plażowych w dobrym laboratorium, aż 43 z nich w ogóle nie powinno trafić do sprzedaży, ponieważ nie zawierają odpowiedniego oznakowania. Do tego okazało się, że w 29 produktach poziom toksyn jest o wiele wyższy od tego dopuszczalnego. Jak wiadomo wszystkie produkty nazywane zabawkami dla dzieci muszą spełniać wszystkie unijne normy odnośnie zabawek. Dlatego kiedy jedziemy nad morze, warto zastanowić się, co jest lepsze ? nauka pływania z maską czy zabawa toksycznymi zabawkami?