laetari.pl

Co to są turbosprężarki?

Nowy Sącz

Turbosprężarka jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie doładować nasz silnik tak aby jego moc wzrosła przez co będziemy szybciej się poruszać. Turbosprężarka ma za zadanie podnieść moc, którą ma silnik, ale oczywiście inne jego parametry zostają bez zmian.

Nowy Sącz to piękne miasto w województwie Małopolskim

Czasami jadąc samochodem w mieście Nowy Sącz, który ma turbosprężarkę możemy odczuć jak podczas przyspieszania coś nas wgniata w fotel. Tak właśnie działa nasza turbosprężarka. Nie możemy ją pomylić z automatyczną skrzynią biegów gdyż odgłos jaki wydaje może nas zmylić. Nasza turbina w turbosprężarce zasilana jest spalinami z silnika, co powoduje, że wydłuża mu żywotność.

Nowy SączMniej się w nim osadza różnych nieczystości. Jeśli chodzi zaś o sprężarkę to sprężone powietrze, które jest filtrowane przez silnik zasila go. Oczywiście taką turbosprężarkę możemy zamontować gdy mamy auta do ścigania lub też na swoje potrzeby gdy chcemy po prostu mieć szybsze auto. Musimy również pamiętać, że dzięki turbosprężarce możemy mieć szybciej pustkę w baku czy to butli. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że nasze spalanie bardzo wzrośnie, ponieważ auto będzie potrzebowało większej mocy, którą uzyska z turbosprężarki, ale za to zobaczymy szybciej mały stan paliwa. Turbosprężarkę możemy zamontować w każdym aucie, które spełnia wymagania. Oczywiście nie bierzmy jakiegoś kilkunastoletniego staruszka do zamontowania turbosprężarki, ponieważ może zdarzyć się tak, że prędzej zgubimy karoserię niż pojeździmy na niej. Turbosprężarka jest kosztownym wydatkiem jeśli się na nią zdecydujemy, dlatego powinniśmy również wziąć pod uwagę koszty naprawy jeśli się z nią coś wydarzy. Turbosprężarkę możemy zamontować w autach, które są zasilane czy to gazem lub też paliwem, ewentualnie olejem opałowym. Nie ma to zbytniego znaczenia. Natomiast musimy liczyć się z tym, że taką turbosprężarkę lepiej zamontować w autach o dużych silnikach. Nie ma sensu ich montować w samochodach z małymi silnikami gdyż nie wykorzystamy ich w stu procentach i raczej będziemy zawiedzeni niż zadowoleni.