laetari.pl

Elektrody tens ems, czyli jak skutecznie stymulować mięśnie

elektrody tens ems

Popularne w najnowocześniejszych gabinetach medycyny niestandardowej urządzenia masujące, takie jak łóżka nefrytowe, to jedna z ciekawszych i coraz bardziej uznanych metod poprawy funkcjonowania ludzkiego organizmu, równowagi funkcjonowania organów i ludzkich układów, a co się z tym wiąże – także walki z nadwagą. Łóżko nefrytowe łączy w sobie zalety szlachetnego kamienia – nefrytu, oraz promieniowanie podczerwone, które leżący pacjent odczuwa w postaci przyjemnego ciepła.

elektrody tens emsDziałanie łóżek nefrytowych opiera się na wysyłaniu do ciała leżącego człowieka długich fal podczerwonych, które wnikają w ciało pacjenta na głębokość nawet do kilku centymetrów i penetrują je, mając leczniczy wpływ na funkcjonowanie organów wewnętrznych. Na ciało oddziałują też specjalne rolki i kule nefrytowe, masując leżącego człowieka. Wielu klientów salonów, w których używa się łóżek nefrytowych, chwali sobie tę metodę i wierzy w niekonwencjonalne metody leczenia tego typu, poświadczając o dobrych efektach terapii masującymi łóżkami nefrytowymi.
Inną metodą stymulacji organizmu – tym razem możliwą do stosowania indywidualnie w domu – są specjalne, profesjonalne elektrody tens ems. Codzienna elektrostymulacja wykonywana z ich użyciem pomaga skutecznie pobudzać mięśnie i nerwy przy użyciu impulsów elektrycznych o kontrolowanym potencjale. Stymulacja elektrodami tens ems w domu może z powodzeniem zastąpić tradycyjne ćwiczenia na siłowni, które są dla niektórych czasochłonne lub wręcz niemożliwe do przeprowadzania. Zamiast nich domowa elektrostymulacja jest w stanie zapewnić mięśniom ekwiwalent wielogodzinnego ćwiczenia przy pomocy wielu przyrządów: i to w znacznie krótszym czasie, ponieważ zabieg trwa od czterdziestu minut do godziny.

Wymienione metody to tylko jedne z niewielu najnowszych odkryć mogących pomóc w tzw. gimnastyce pasywnej; mogą one być doskonałymi metodami rozwijania mięśni i pomagać osobom chorym lub częściowo sparaliżowanym. To także znaczna oszczędność czasu, a niekiedy nawet pieniędzy.