laetari.pl

Kserokopiarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

kserokopiarka

Nie wyobrażamy sobie działającej firmy bez kserokopiarek, jednak czy dziś nie stawia się raczej na urządzenia wielofunkcyjne?

Jak pewnie każdy z nas wie, kserokopiarka służy do wykonywania kopii dokumentów czy innych treści, jakie zanotowane zostały w formie papierowej. Za jej pomocą w niedługim czasie możemy uzyskać taką ilość kopii, jaka tylko jest nam niezbędna. Urządzenie to przede wszystkim ułatwia i skraca czas pracy, zapobiega konieczności odręcznego przepisywania tekstów – wyobraźmy sobie, że mamy udostępnić setce słuchaczom na uczelni tekst z unikalnego artykułu, czy naprawdę każdemu wykładowcy chciałoby się go przepisywać tyleż razy odręcznie?

kserokopiarkaO ile kserokopiarki używane są tylko do tworzenia kopii to urządzenia wielofunkcyjne spełniają szereg zadań. Oprócz tego, że tworzą kopie, mogą również skanować dokumenty do komputera bądź drukować je z komputera na papier. Chociaż wydawać by się mogło, że urządzenia wielofunkcyjne są maszynami lepszymi to my chcemy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.
Przede wszystkim jeśli urządzenia jest od wszystkiego to może być do niczego. Okazuje się, że sprzęty wielofunkcyjne szybciej ulegają usterkom i serwis kserokopiarek niezbędny jest stosunkowo rzadziej. Co więcej, jakość wykonywanych zadań jest dużo lepsza w przypadku samej kserokopiarki aniżeli urządzenia wielofunkcyjnego – jeśli zależy nam na naprawdę dobrych kopiach lepiej skorzystać z usługi, jaką jest dzierżawa kserokopiarek wysokiej jakości niż zakup urządzenia wielofunkcyjnego wątpliwej marki.

Co ciekawe, kserokopiarki spotykamy w małych firmach i renomowanych korporacjach natomiast maszyny wielofunkcyjne to zazwyczaj gadżet używany w domowym zaciszu. Rzadko kiedy są nabywane do użytku masowego.