laetari.pl

Schody czy dz?wigi osobowe

dz?wigi osobowe

Aktualnie następuje duże przemieszczenie się ludzi ze wsi do miast. Spowodowane jest to rozwijaniem się sektora finansowego, a mniejszą chęcią ludzi do zajmowania się rolnictwem. Bardzo jest to widoczne, gdy jesteśmy w centrum jakiegokolwiek miasta i widzimy dookoła żurawie oraz nowe, wysokie wieżowce, które rosną jak grzyby po deszczu.

Standard w wieżowcach – dz?wigi osobowe

Gdy opuszczamy takowe miasto, to wieżowców zobaczymy już mniej, ale za to zwrócimy uwagę na coraz to większe i coraz to nowsze osiedla mieszkaniowe. Ludzie nie mając miejsca do zamieszkania w samym centrum, znajdują sobie coraz to inne miejsca gdzie mogą zamieszkać. I tak oto pojawią się nam coraz to nowsze i wyższe bloki mieszkaniowe. Wiadomo, że aby usprawnić przemieszczanie się w górę i w dół ludziom, potrzebne są do tego dźwigi osobowe. Im budynek jest wyższy, tym jest większa potrzeba obecności wind, ponieważ z większej ilości pięter ludzie będą chcieli zejść i na większą ilość pięter będą chcieli wjechać. Bardzo to usprawnia poruszanie się po budynku. Wiele czasu jest zyskiwane dzięki temu, że można skorzystać z dźwigu osobowego. Zamiast iść po schodach przez trzy minuty na dziewiąte piętro, my możemy spokojnie poczekać i w czasie 30 sekund znaleźć się na górze. No właśnie, jednak wszystko zależy od tego ile wind znajduje się w wieżowcu oraz od tego czy akurat nie ma w tej chwili przerwy na lunch albo czasu, kiedy wszyscy w bloku wychodzą lub już wracają w pracy. Wtedy można na windę poczekać naprawdę sporą ilość czasu. Wiele osób wtedy traci cierpliwość i zamiast windy, wybiera spacer po schodach. Można tam spotkać oprócz innych, zniecierpliwionych osób, ludzi, którzy po prostą chcą być fit i bez względu na tłok pod windami, wolą iść na spacer schodami. Robią to wiadomo, że dla zdrowia, ale może czasem dlatego, że chcą pokazać, że są lepsi, niż osoby, które stoją w nieskończoność pod windą. Jednak nie ma wątpliwości, że chodzenie po schodach jest dla dobra ich łydek, ud i nawet pośladków.

Jeżeli chodzimy po schodach zamiast widną na uczelni, to można często dowiedzieć się czegoś nowego i przeczytać ciekawe rzeczy, które znajdują się na plakatach na klatce schodowej.