laetari.pl

Moc odkurzaczy centralnych

odkurzacz

Większość Polaków posiada w domach tradycyjne odkurzacze. Gdy podejmują decyzje na temat zamiany ich na system centralnego odkurzania, mają dużo obaw.

Nie jest w tym nic dziwnego, montaż odkurzaczy centralnych, jest dla nich czymś nowym i czymś, co nie jest zbytnio powszechne. Jedną z towarzyszących ludziom obaw lub po prostu pytań, jest moc takiego odkurzacza. Użytkownicy zastanawiają się jakie są moce tych odkurzaczy, oraz ile powinna wynosić optymalna. Kupując odkurzacz musimy wyróżnić dwa rodzaje mocy. Pierwszym z nim jest tzw. Moc ssąca. Ten rodzaj mocy jest zazwyczaj nieporównywalnie wyższy, niż moc zasysania tradycyjnych sprzętów.

Bez wątpienia, dzięki temu centralne odkurzanie staje się skuteczniejsze i może przebiegać w o wiele szybszy sposób. Drugi typ mocy, na który warto poświęcić uwagę podczas wizyty w sklepie, jest moc pracy silnika jednostki. Co więcej, gdy planujemy zakup takiego sprzętu, musimy dostosować do istniejących potrzeb również wielkość odkurzacza oraz rozmiar zbiornika na śmieci. Wszystkie te czynniki muszą zostać odpowiednio dobrane do powierzchni, do oczyszczania której będzie używany odkurzacza.

Do przeciętnego polskiego domu, którego metraż zwykle sięga 150 m2, odpowiednią mocą będzie jednostka centralna o mocy 1000 ? 2000W. Musimy pamiętać jednakże, że bardzo dużo zależy od długości ssących przewodów. Ich rozmiar powinien stać się większy, kiedy obiekt jest  wielokondygnacyjny.  Rozmiar przewodów ssących powinien być większy, jeżeli tym samym, dom posiada poddasze użytkowe lub piwnicę. Moc jednostki, która została podana powyżej, jest w pełni optymalna dla przewodów o łącznej długości 30 metrów.

W przypadku kiedy zachodzi potrzeba stosowania przewodów wynoszących więcej niż 50 metrów, adekwatnie powinna się zwiększać moc odkurzacza i powinna wynosić 3000 W. Urządzenie o większej mocy zda egzamin w domach o znaczniejszych powierzchniach użytkowych oraz w domach o większej ilości kondygnacji. Co więcej, warto wiedzieć o tym, że na rynku można znaleźć modele, które posiadają określoną regulację mocy silnika, co bez wątpienia ułatwia dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Po więcej zajrzyj na stronę: odkurzacz centralny instalacja