laetari.pl

Prywatny basen dla każdego

Basen mieszczący się tuż przy domu jest obiektem pożądania praktycznie każdej osoby ceniącej sobie orzeźwiające kąpiele oraz prywatność.

Basen przydomowy pozwala ochłodzić się w upalne lato oraz zrelaksować w każdej chwili w gronie przyjaciół i rodziny. Nic więc dziwnego ,że baseny ogrodowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych rozwiązań są baseny poliestrowe. Niecki basenowe wykonywane są z różnych materiałów i produkowane w zupełnie odmiennych technologiach. Jednakże niezależnie od technologii stosowanych przy procesie produkcji każda niecka basenowa powinna posiadać pewne cechy.

Niecka basenowa musi być szczelna ,odporna na rdzę ,uszkodzenia  oraz wpływ warunków atmosferycznych . Powinna być również wykonana z materiałów które są łatwe w czyszczeniu i odporne na wszelkie detergenty oraz środki chemiczne. Baseny kąpielowe wykonane z poliestru wzmacniane są również specjalnymi żywicami które są nakładane na formę w wielu warstwach. Dodatkowym zabezpieczeniem przed  niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi mogą być również zadaszenia basenowe.

Zadaszenia basenowe wykonywane są głównie za pomocą szkła, aluminium, drewna lub tworzyw sztucznych. Istnieją specjalne zadaszenia kolumnowe które przeznaczone są specjalnie do utrzymywania temperatury wody nagrzanej przez noc. W tym przypadku montowana na wysokości około dwóch metrów przezroczysta pokrywa zamieszczona na kolumnach podnoszona jest automatycznie. Każdy basen kąpielowy wymaga odpowiednich preparatów oraz chemii która jest konieczna do utrzymania czystości wody oraz samej formy basenowej.

Na rynku istnieją również profesjonalne urządzania przeznaczone do czyszczenia basenów domowych oraz basenów o mniejszej powierzchni. Odkurzacze basenowe doskonale czyszczą dno ,ściany oraz narożniki basenu co pozwala w znacznym stopniu ograniczyć stosowanie bardziej szkodliwych środków chemicznych.