laetari.pl

Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus

W kościele katolickim istnieje naprawdę wiele wspólnot. Jedną z nich jest właśnie Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus.

Jej działalność ma charakter ewangelizacyjny. Podczas spotkać jej członkowie rozważają ewangelię oraz religię. Jej członkami są studenci oraz absolwenci uczelni działających na terenie Lublina. Oprócz tego należą do niej osoby, które pracują oraz całe rodziny. Wspólnota otwarta jest na wszystkich. Jeśli chodzi o działalność wspónoty to nawiązuje ona do franciszkańskiego kultu imienia Jezus. Jeśli chodzi o program formacyjny to najczęściej organizowane są tutaj rekolekcje. Pojawiają się na nich goście, tacy jak na przykład Marcin Jakimowicz.

Jest to znany redaktor oraz publicysta. Jeśli chodzi o te spotkania to jest to ich celem jest bezinteresowne uwielbienie Jezusa oraz poznawanie Słowa Bożego. Jeśli chodzi o członków wspólnoty to przynależy się tutaj do jednej grupy, Augustyn Pelanowski. Członkowie wspólnoty wierzą w to, że człowiek otrzymuje wspaniałe dary od Boga i to właśnie nimi ma posługiwać się w każdej sytuacji codziennego życia. Jeśli chodzi o serce wspólnoty to jest nim diakonia adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wspólnota bardzo dużo uwagi poświęca promocji katolickiej rodziny. Wszystko dzięki grupom tożsamościowym. Członkowie wspólnoty studiują chrześcijańską literaturę z zakresu duchowości kobiety i mężczyzny. Wspólnota to także liczne powołania do życia konsekrowanego. Warto wiedzieć, że wdrożenie do wspólnoty następuje poprzez udział w seminarium odnowy wiary. Seminarium trwa siedem tygodni. Tutaj także dokonuje się uroczystego aktu przyjęcia Jezusa jako swojego Pana.

Można tutaj także skorzystać ze spowiedzi generalnej. Jeśli chodzi o działalność wspólnoty to stara się ona dzielić owocami modlitwy oraz formacji ze społecznością parafialną. Wszystko za sprawą Franciszkańskiej Szkoły Modlitwy. Obejmuje ona modlitwę z ikonami, gesty modlitewne.

Członkowie wspólnoty angażują się w życie kościoła. Dekorują na różne okoliczności kościoły oraz służą swoim talentem oraz pracą podczas różnych uroczystości.