laetari.pl

Dlaczego mówię i czytam inaczej

Każdy z nas powinien umieć pisać i czytać, ale dla niektórych osób jest to bardzo ciężka nauka, ze względu na swoją niepełnosprawność.

Takie osoby rozwijają swój umysł inaczej niż normalny człowiek, dlatego bardzo często muszą i chcą korzystać z książki dla niepełnosprawnych, z którą mają szansę na zwiększenie swojego rozwoju przede wszystkim umysłowego ale jak i również psychicznego. Pozyskiwanie wiedzy w książce o tematyce specjalnie przeznaczonej dla osoby niepełnosprawnej zawierana jest bardzo duża wiedza potrzebna takim ludziom nie tylko do cało kształtnej nauki, ale również dysleksja książki umożliwia im zadowolenie, po czym nabierają większej motywacji do życia.

Takie książki ludziom niepełnosprawnym, pozwalają zrozumieć czasami jak wiele czasu potrzeba im, aby mogli osiągnąć chociażby w znacznej mierze jakikolwiek skutek w swojej niepełnosprawności, oraz jak wiele zależy tylko od nich, wiara, siła, oraz duża motywacja i determinacja u osób niepełnosprawnych ma ogromne znaczenie, nikt tak bardzo nie jest w stanie im pomóc, nawet najlepsza książka, jak oni sami. Psychika wywołująca różnego rodzaju zaburzenia pozytywne jak i negatywne pojawia się tylko w samym sobie, to my decydujemy czy chcemy poprawić swoja niepełnosprawność jak mamy oczywiście taką możliwość, czy też uważamy że nie damy rady, że to nie ma sensu, że świat się nam zawalił, i nie ma już dla nas nic znaczenia.

Dlatego również, bardzo często książki dla niepełnosprawnych są skonstruowane i dostosowane dla ich typu bycia. Co zwiększa szansę, przede wszystkim psychiczną by móc podnieść się ze stanów lękowych, w które najczęściej osoby chore zapadają. Niezmiernie ważne jest również to, że rodzina lub opiekunowie chorej osoby, nie ważne w jakim dana osoba jest wieku powinni również korzystać z takiego zestawu książek iż, w znacznym celu taka lektura umożliwia im dostęp do wiedzy, w jaki sposób osoba chora się czuję ale i również jak można jej pomóc wykonując wszelkiego rodzaju działania. a u osób chorych ale i również u osób które nad tą chorobą czuwają.