laetari.pl

Czy warto wyjechać na obóz językowy do Londynu?

obozy jezykowe londyn

obozy jezykowe londynZnajomość języków obcych jest wymagana w procesie rekrutacji na większość stanowisk pracy. Coraz częściej żąda się nawet biegłej komunikacji w dwóch językach obcych. Przyda się to również w czasie wycieczek do innych krajów. Jednocześnie trudno jest w Polsce dobrze nauczyć się języka. Brakuje kontaktu z żywym człowiekiem, z którym można poćwiczyć wymowę, dialogi.

W takiej sytuacji idealnym wyjściem są obozy językowe Londyn. Dzięki temu nie tylko poznajemy nowe wyrażenia, ale także mamy okazję zaznajomić się z kultura danego kraju. Przy okazji możemy obejrzeć kilka zabytków i poznać ciekawych ludzi. Obozy językowe za granicą są często kierowane do określonej grupy wiekowej. Zazwyczaj istnieje też podział z uwagi na stopień znajomości języka.
Dla osób dorosłych, które chcą szlifować język angielski w Londynie, tygodniowy obóz językowy to koszt od 200 euro do 1000 euro. Cena jest uzależniona od wielu czynników: intensywności kursu, ilości osób w grupie, jakości i ilości posiłków, dostępności dodatkowych atrakcji. Nieco droższe są obozy letnie. Czasami istnieje możliwość zamieszkania uczestników obozu u angielskich rodzin. Jednak dotyczy to raczej małych grup.
Organizatorzy wyjazdów językowych dbają o to, aby nauka odbywała się nie tylko w formie tradycyjnych lekcji. Duży nacisk kładzie się również na aktywność pozalekcyjna. Organizuje się wycieczki krajoznawcze, wypady do barów, wieczorki kinowe. Wszystko po to, aby uczestnicy obozu się nie nudzili.

Oczywiście zachęca się ich do częstego komunikowania się w języku obcym w kontaktach z innymi uczestnikami oraz mieszkańcami danego kraju. Nauka odbywa się praktycznie przez całą dobę. Dlatego też takie wyjazdy są tak skuteczne. W Polsce raczej nie jest możliwe uzyskanie takiego efektu w takim krótkim czasie.